Брoj 2737  вторник, 15 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Скопје

Се' уште нема проект за довршување на „Првомајска“

Општина Кисела Вода ќе побара Владата финансиски да помогне во довршување на проширувањето на улицата „Првомајска“. Како што објасни градоначалникот Џорџе Арсов на последната седница на Советот на општината, се' уште не е изработен проект за проширувањето до Драчево и не се знае колку средства ќе бидат потребни за негова реализација. Тој нагласи дека ниту општината ниту Градот се доволно моќни да го реализираат проектот, поради што ќе се бара помош од државата. „Јас разговарав со премиерот и тој е заинтересиран да помогне, но прво треба да се изработи проект за да се утврдат финансиите. Верувам дека до септември ќе имаме проект, по што ќе можеме да почнеме со работа“, рече Арсов. (В.Д.)


Статијата е прочитана 188 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Скопје
Доцни стартот на изградбата на четирите капитални проекти
За десет месеци, истретирани се над 1.000 улични кучиња
Реконструкција на улиците „60“ и „101“
Граѓаните да пријават палење огнови на Водно
Гази Баба постави табли за влез и излез во руралните населби