Број 3364  сабота, 21 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Стил

Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Кристина Арнаудова

пејачка

Деновиве речиси постојано сум во студиото „До-ре-ми“ и интензивно работам на мојот нов албум. Денеска е во план со момците од „Ај Кју“’ да ги снимиме гитарските делници и вокалите и доволно е работа за денес. Вечерта ми е планирана за дружење со пријателите.

Сузана Акбелге

актерка

По ангажманите и обврските околу „Охридско лето“, ми се чини дека само оваа недела ми е за одмор. Навистина, во Скопје сум, но викендот ќе го минам релаксирано, а потоа ќе се обидам да завршам некои работи што не можам во текот на годината. Веќе во септември патуваме на театарски фестивал за Кипар со „Госпоѓица Јулија“.

Верица Пандиловска

пејачка

Мојот денешен ден може многу кусо да се објасни, но долго ќе трае. Денеска сум на свадба кај близок братучед, а тоа значи дека целиот ден е за веселба. Навистина се радувам на вакви големи семејни собири, со убав повод. И, секако, им посакувам многу среќа на младенците.


#
Најди! во Утрински