Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Додик во посета на Македонија

Предвидено е Додик да се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, а за попладне се закажана средба со премиерот Никола Груевски...

Трагично патување во Германија за тројцата тетовци

Тетовците со „ауди А4“ тргнале во Германија за да купат градежен материјал, но нивните животи згаснаа под шлепер со грчка регистрација...

Вести
ЗНМ: Ќе ја почитуваме одлуката на Уставниот суд за лустрацијата
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ја повикува Владата во рамки на почнатите преговори да преземе конкретни чекори за декриминализација на клеветата и навредата
Пешевски: Цената на бензините во Македонија е меѓу најниските во Европа
Тој го појасни начинот на формирање на цената која ја сочинуваат неколку компоненти...
Трајановски: „Јужниот булевар“ е еден од најважните инфраструктурни проекти
Целосно затворен патот Берово - Струмица
Грција ги повтори тврдите позиции кон Македонија
Меркел се сомнева во шансите за спасување на Грција
„Порта Македонија“ ќе биде отворена и во саботите
Забрана за камиони кај Јажинце и Берово
Груевски: Владата прави се да ја ублажи должничката криза
Сорос: Кризата на еврото може да ја уништи ЕУ
Јусу Н'Дур официјално се кандидираше за претседател на Сенегал
Усвоени измените на Законот за радиодифузна дејност
 
Магазин
МКЦ се поднови за 40. роденден
Објектот има нов покрив и фасада, нова современа опрема и 3Д кино...
„Буба Фолксваген“ доби Оскар за индустриски дизајн
Најдобрите светски дизајни за 2011 беа прогласени во музејот за архитектура и дизајн во Чикаго и Европскиот центар за ар...
Ајде славејчиња, пријавувајте се!
Советот за грижи и воспитување на децата на Град Скопје и Советот на Фестивалот на детска песна „Златно славејче“ распиш...
МАНУ соопшти 35 кандидати за членови во редовниот состав
Неда Украден стана баба на близначки
Калиопи ќе пее на втората полуфинална вечер
Спорт
Бостон со неверојатен пресврт до триумф над Орландо
Селтикси стигнаа до четвртата победа на последните пет натпревари, совладувајќи го Орландо со 91:83, и покрај тоа што во...
Надал пресилен за Федерер
Шпанецот во првото полуфинале, по голема борба која траеше 4 часа и 11 минути, забележа победа над Роже Федерер од 3-1 в...
Ракометарите во првиот шешир во баражот за СП
Македонската ракометна репрезентација со пласманот меѓу шесте најдобри на еврошампионатот, автоматски се избори да биде ...
Азаренка и Шарапова во големото финале
Барселона го елиминира Реал Мадрид од „Кралскиот Куп“
(ОБНОВЕНО) Македонија со Словенија за петтото место
 

Најнови вести
Време
Скопје, 0°C

Претежно облачно

Петок
Сончево
Макс: -1°C, Мин: -11°C

Сабота
Магла
Макс: 2°C, Мин: -8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3780, 14.01.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Ќе стаса ли барокот до Владата
Архитектите гневни поради обновата на фасадата без согласност од авторот на владиниот објект. Ниедно од петте понудени идејни решенија не е на авторот на владината зграда, архитектот Петар Муличковски
Фоторетровизор: Сите на Божик
Помина уште една славеничка седмица. Целиот државен врв отиде в црква за Божик, што не остана незабележано од објективот на нашите фоторепортери.
Купуваат бункери за крајот на светот
Богати типови купуваат скривници за Аремагедонот што треба да се случи на 21 декември 2012
Бебек и' ја отпеа „Селма“ на Селма
Селма Бориќ сега има 83 години. Поетот Владо Дијак  ја напишал песната за неа во 1949 година
Заедно додека смртта не не' раздели
Многу религии го признаваат бракот како доживотна заедница со утврдени церемонии и ритуали
Македонски вулкан за „викинзите“
Поддршката од трибините во Ниш главен адут против Шведска на стартот од Европското ракометно првенство во Србија в недела
Половина милион евра ќе гарантираат за подземниот Јужен булевар
Од Министерството за транспорт велат дека ДУП-от ќе го „врзе“ инвеститорот прво да ја изгради улицата, а потоа да гради над неа
(ФОТО) Карневалска традиција: Боцкавата иронија на вевчанци
Два дена со магијата на традиционалниот Вевчански карневал
Појадок кај... - „Зорбас“ - сирење што буди радост
Вкусот на грчката кујна е единствен и тој ги одржува во живот и земјата и народот
Препорачано од уредникот
Дали на „Топлификација“ и' одговара да нема мерачи?
Со калориметри се регулира потрошувачката за парно, што значи и пониски сметки, но и помал профит за компанијата
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Повеќекатна Америка
Велибор Педевски
Влезот на третиот оператор бил кочен со години
Собранието гласало закон за либерализација на пазарот, но за нов оператор важел стариот и строг закон
Мислења
Јозеф Штиглиц
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


На прво место
Прашања и одговори: До Чикаго и по него
Песимистичко или реално, алиби реторика или претскажување – интервјуто на премиерот Никола Груевски во „Дневник“ сврте лист во однос кон нашите пријатели, поддржувачи и оние што дистанцирано ги следат настаните на Балканот.
Едиторијал
Соња Крамарска
Поглед
Деспина Трајковска
Анализа
Радмил�� Шекеринска
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Ирена Спировска: Фурнаџискиот ген ми се ��ктивира за Василица
Некако повеќе си ја сакам и почитувам Старата нова година. Календарската, т.е. грегоријанската Нова година, ја доживувам повеќе комерцијално, а Василица ми е поинтимна, посемејна
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |