Брoj 2814  петок, 17 октомври 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter

Verbatim

Прво, насекаде би ја замрзнал потрошувачката. Некои би можеле да речат дека тоа би било како да е пресечено со секира, а јас потоа би извлекол скалпел

Џон Мекејн,

републиканскиот претседателски кандидат на САД нуди решение за излез од финансиската кризаРуската православна црква отсекогаш беше против отцепување на Косово од Србија. Затоа сметаме дека одлуката за доделување на Нобеловата награда на Ахтисари е погрешна и неправедна

Алексеј Втори,

рускиот патријарх е незадоволен од тоа во чии раце заврши годишната награда за мир


Статијата е прочитана 237 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Насловна
Дефицит на стратегии за трговскиот дефицит
Џез-фестивалот немал ниски удари од политиката
Црвенковски и Груевски пак ќе се договараат за предлогот на Нимиц
Непресушна тага по Тоше
Зденко
Претходен број
Кога се' ќе се собере, пораз ќе остане
ЕУ повика на светски самит за кризата
Црквата ги доби плажите во Градиште
Кој повеќе ќе промаши
Нова тактика на талибанските борци
Абрамович ќе гради монденска туристичка населба во Љубаништа?
Чекаме воз без возен ред
Булшит
Неизвесна иднината за 3.500 работници во металургијата