Број 3038  петок, 17 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Спорт
Шакири против Шпанија ќе се прости од репрезентацијата

„Убиецот“ на Симан за Македонија одигра 72 меча и постигна 15 гола, со кои е втор стрелец
Тасевски стрелец за Левски против Сант Јулија од Андора

Тимот од Софија славеше со 4:0 и ја прекина серијата од 13 меча без победа во Европа
Хаџиристески и Костов со функции во УЕФА
Охридскиот маратон со 27 учесници
Лусио во Интер за осум милиони евра

Многу блиску до договор со „нероаѕурите“ е и играчот на Наполи, Марек Хамшик
Фуудбалски вести

Федерер им го прекина ручекот на фудбалерите на Ливерпул
Болт ветува нешто посебно вечерва во Париз

Светскиот рекордер на 100 м на митингот од Златната лига нема да ги има против себе ривалите Геј и Пауел
Кевендиш го израмни британскиот рекорд

Со триумфот во 11. етапа, спринтерот ги достигна осумте етапни победи на Хобен на Тур де Франс
Торо росо го отпушти Бурде

Во Унгарија треба да дебитира Шпанецот Алгерсуари (19)
Прием за ватерполо репрезентацијата

Гаске е „чист“ и може пак да игра
Рожман втора одзади на 100 метри на ЕП до 23 години
Најди! во Утрински