-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Забава Хороскоп Саботен магазин
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Избегнувајте јавни собири, непроветрени простории за да ги избегнете вирусните инфекции. Се наоѓате во фаза кога планирате нешто, но ви недостига смисла за реалност. Поминувајте повеќе време со саканото лице на свеж воздух.Бик

Од вас зависат случувањата. Во животот често се случува она што ќе го посакаме, но потребен е труд за тоа. Оние што работеле внимателно и упорно на остварување на желбите ќе успеат, другите ќе мораат да почекаат подобри денови.Близнаци

Одговорни сте спрема сите и повеќе отколку што е потребно. Дали сте размислиле дека животот е игра, па да се обидете олабавено да функционирате? Со околината можно е незадоволство доколку не ве прифатат онака како што посакувате. Бидете критични спрема себеси.Рак

Во некоја ситуација се чувствувате инфериорно. Се обидувате да се оттргнете од плановите. Но, колку е паметно тоа? Добро размислете пред да преземете таков чекор. Подоцна ќе ви биде тешко да се вратите на положбата на која сте сега. Активно соочувајте се со предизвиците.Лав

Окупирани сте со здравствени и деловни проблеми. Доволно им се посветивте на љубовните доживувања, па сега е време да се фатите за решавање на проблемите. Не дозволувајте другите да ве изнервираат. Дистанцирајте се.Девица

Бидејќи си зададовте многу тешки обврски, тешко ќе ги исполните. Можеби го правите тоа несвесно, бидејќи ја потенцирате нервозата која, всушност, е и причина за некои нерешени проблеми. Едвај функционирате кога сте нервозни или кога имате проблеми, тешко се соочувате со самите себе.Терезија

На повеќето Терезии не им се случуваат посакуваните работи со темпото што го зацртале. Во овој период треба да уживате само во благодатите на љубовта. Најдете начин да се релаксирате. Викенд надвор од градот или опуштена вечера во ресторан - ваше е да одлучите.Скорпија

Случувањата не се одвиваат во посакуваната насока. Бидејќи патуваат на погрешна адреса, можни се проблеми и незадоволство. Сакате јасно да знаете на што сте, но, за жал, тоа не ви поаѓа од рака. Партнерот ќе направи сe само за да се чувствувате пријатно. Не одбивајте го.Стрелец

Окупирани сте со необични теми и проблеми, се занимавате со специфично хоби и напредувате во духовен поглед. Во овој момент работите ви изгледаат многу едноставно. Работите на организација и осмислување на план со кој ќе решите важни прашања.Јарец

Од една страна, сакате да ви се случуваат убави работи, а од друга страна, пак, постои ситуација што ве наведува да се дистанцирате од случувањата. Со еден збор, вие сте растргнати на сите страни. Однесувајте се во согласност со околностите и ќе бидете среќни.Водолија

Премногу барате од луѓето околу вас, но и од самите себеси. Доколку успеете да остварите половина од тоа што го барате, ќе бидете задоволни. Смислата за креативност ви е појака од онаа за водење љубов, па бидете креативно ориентирани. Ве следи успех.Риби

Функционирате онака како што посакувате. Доколку се обиде некој да ве исфрли од рамнотежа, нема да успее. Кога сте силни и одлучни како што сте денеска, одбранбениот механизам спрема околината е голем. Ќе посакате да ги покажете вашите способности за готвење.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 35°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 18°C

Недела
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Британците сo интересна и пред се' музички илустративна церемонија...
Денот на отворањето почна со ѕвонење на илјадници ѕвона
Први се огласија големите ѕвона на кулата часовник Биг Бен, покрај зградата на британскиот Парламент и брегот на Темза, ...
Усеин Болт посакува четири олимписки злата
Свеченото отворање ќе ги засени големите пропусти!
Камерон: Олимпијадата е најголемата безбедносна операција во мирно време
Торп во Лондон како коментатор
Грчка олимпијка расно навредувала на „Твитер“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |