Број 2993  сабота, 23 мај 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Катина Иванова

актерка

Во МНТ, екипа од 80 луѓе до средината на јули сме во состојба на готовност. Работиме на пробите за претставата „Троил и Кресида“ во режија на Љубиша Георгиевски. Тоа ќе биде грандиозен проект, па и денеска од 9 до 17 часот сум на проба, а потоа секако сум само за одмор и релаксација.

Мирсад Јонуз

селектор на макед. фуд. репрезентација

По пет напорни работни дена, како со бизнисот, така и со фудбалот, денеска е ден за одмор, но и за резимирање на резултатите од изминатата работна недела. В недела, главен настан ми е следење на финалето на Купот на Македонија во фудбал.

Мартин Петковски 

директор на ТА „Пет"

Иако нашите аранжмани за Турција со авионски превоз почнуваат од 18 јуни, во агенцијата секојдневно е врвулица од луѓе, кои се интересираат за летување во Анталија, Аланија, Кемер... Интересот е навистина голем, па речиси и немам слободно време. Сезоната влезе во пол ек!

Најди! во Утрински