Број 3365  понеделник, 23 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Скопје

Ликовна колонија „Скопје“

Хотелот „Арка“ во Старата чаршија е домаќин на петтото издание на Меѓународната ликовна колонија „Скопје 2010“. На годинешното издание на колонијата ќе учествуваат уметници од Турција и од Франција.

Учесниците на ликовната колонија ќе имаат можност да го искористат својот престој во Старата чаршија и во своите дела да ја претстават уникатната мешавина на архитектура, култура и традиции. По завршувањето на колонијата, ќе биде отпечатен каталог и ќе се организира изложба со делата од колонијата, информираат од Градот Скопје. (С.Н.)


#
Статијата е прочитана 325 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Скопје
Градската асфалтна база најстара на светот
Базен со вода ќе го штити Водно од пожари
Се поплочуваат тротоари во Драчево
Фонтаната на плоштад се гради турбо