-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Се трудите да ја заведете личноста за која сте заинтересирани. На повидок се големи нервози, но потрудете се да ги контролирате. Кога најмалку се надевате, може да ви тргне на подобро. Потрудете се да уживате.Бик

Некои од околината ќе се потрудат да ви го расипат денот. Секако, ќе им успее тоа. Внимавајте на партнерот, можно е да се почувствувате изневерено. Почнете да се дружите и само така ќе најдете утеха, а доколку не сте расположени за тоа, тогаш прочитајте добра книга.Близнаци

Љубовта кај вас се случува спонтано, па затоа уживајте во неа. Партнерот ќе направи се' за да чувствувате фантастично. Немојте да претерувате со нежностите. Доколку се најдете во незавидна ситуација, повлечете се.Рак

Внимавајте да не останете без плановите што сте ги планирале. Во овој период единственото задоволство ќе ви биде музиката. Тукушто решивте да ја промените работата, но нема да ви биде толку лесно, па затоа бидете внимателни.Лав

Пробувате да се смирите. Не сте во ситуација да ги провоцирате другите, но можно е тие да си играат со вашата толерантност. Бидете поразумни и ќе успеете. Здравјето ви е на завидно ниво.Девица

Се' е во знакот на работата и на успехот. Смирете се, бидејќи ако добро размислите, нема место за нервоза. Тоа што не знаете што да правите со себе не значи дека треба да се ограничите. Преземете конкретни чекори.Терезија

Внимавајте на имунитетот, можни се инфекции. Тоа е и причината за вашиот ладен однос со околината, а особено со партнерот. Потрудете се да бидете искрени и само така ќе го добиете потребното внимание. Одморете се.Скорпија

Тукушто помисливте дека се' ви тргна, но се лажете. Бидете трпеливи, само така решението за љубовните проблеми ќе исплива на површина. Внимавајте како се однесувате кон другите, а особено кон партнерот.Стрелец

Вниманието го вртите кон погрешни луѓе и како последица на тоа ќе ви се случуваат чудни работи. Препуштете им се на чувствата. Потрудете се да ги избегнете нервозите бидејќи може да западнете во криза.Јарец

Очекувате материјална добивка, која можно е да задоцни. Работите ќе тргнат во вистински правец, па време е да сфатите дека без потреба сте паничеле. Потрудете се да помогнете на некој близок доколку се бара тоа од вас.Водолија

Доколку ги совладавте пречките, можете да очекувате мирен ден. Почнете да учите од сопствените грешки колку и да се болни. Се трудите да функционирате подобро на љубовен план, но мора да признаете дека лошо ви оди.Риби

Потрудете се да побарате совет од пријател, кој може да ви помогне финансиски. Доколку некој се обиде да ги успори вашите квалитет,и сигурно ќе биде во неволја. Борбени сте и не поднесувате неправда, особено ако е врзана за работното место.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 18°C

Недела
Ведро
Макс: 35°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 7 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |