Број 3150  среда, 02 декември 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Тања Кочовска

актерка

Денеска немам ниту проба, ниту претстава во мојот матичен Театар за деца и младинци, па можам целосно да се посветам на телефонирањето за да закажам термин за лична карта и за пасош. Оваа активност ќе мора да ја прекинам заради претходно договорен ручек во кинески ресторан.

Венцислав Недев

сел. на Макед. федер. во трад. карате

Денов ми е исполнет со обврски околу подготовката за семинарите што ме очекуваат во блиска иднина. Едниот ќе се случува во текот на викендот, во париз, а другиот во Грција, на 24 јануари на Тасос, кога истовремено ќе се одржува и Медитеранското првенство во традиционално карате.

Дејан Илиевски

бизнисмен

Денов, главно, ми поминува во редовните обврски. Прво на листата е исполнувањето на утринските желби на Дарко и Јована, а потоа предновогодишната набавка за мојата продавница „Крин“. Попладне ќе средувам некои документи за фирмата, а ќе го исполнам и ветувањето на сопругата Марија релаксирано да пиеме кафе додека децата се забавуваат во некоја игротека.

 


#
Најди! во Утрински