-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Вашиот емотивен живот моментално е во криза. Многумина од вас ќе се решат за најдобрата варијанта, расчистување на заостанатите проблеми. Немате време за губење, веднаш тргнете во акција.Бик

Не ви е лесно, многумина се потпираат на вас. Имате љубовни проблеми и се' поради една ваша грешка. Погрешен избор не ветува успешна врска или брак. Морате добро да се подготвите за понатамошните активности.Близнаци

Бидете внимателни кога сте во сообраќај. Најдобро е да не зборувате премногу, бидејќи непромислен збор може многу да ве чини. Нека не ве изненади расправија со роднините кои се тука само кога нешто им треба.Рак

Очекувајте успех на работното место. Почнете да учите од сопствените грешки, бидејќи ситуацијата го бара тоа од вас. Време е да го промените начинот на однесување. Внимавајте на нервите.Лав

Вознемирени сте и сакате брзо да ги решите проблемите. Најдобро е веднаш да се обратите кај пријателите. Внимавајте да не бидете повредени. Штом го пребродите периодот, свртете се кон семејството.Девица

Можни се работни проблеми. Темелни сте и ви пречи површноста на другите. Кога ќе размислите подобро, сфаќате дека беспотребно сте се нервирале. Многумина од вас ќе размислуваат за промена на работното место, а за тоа шансите се големи.Терезија

Голем број од припадниците на знаков имаат проблеми со финансиите. Ќе бидете во паника. Не вреди да се грижите, бидејќи здравјето и така веќе долго време не ви е најдобро. Време е да ги направите потребните прегледи, а не да ја игнорирате ситуацијата.Скорпија

Исплашени сте, но не сте свесни дека тоа ви е од новата љубов. Не дозволувајте да бидете неподготвени за новата ситуација. Вооружете се со толеранција и трпеливост. Внимавајте на нервозата и пробајте да функционирате нормално.Стрелец

Доколку ви се овозможи шанса да отпатувате, може да се јават мали проблеми. Внимавајте на финансиите. Здравјето ви е на завидно ниво, но морате да одморате повеќе. Обрнете поголемо внимание и на исхраната. Земајте витамини.Јарец

Очекувајте интересни моменти во домот и семејството. Научете да уживате и успехот ќе си дојде сам по себе. Бидете цврсти пред новонастанатата ситуација. Бидете сигурни дека се' ќе се заврши добро.Водолија

Две клучни работи денеска се работата и здравјето. Се плашите како ќе ги разрешите проблемите. Не оставајте ништо на случајноста и бидете смирени. Ве очекува успех во реализирањето на идеите.Риби

Можни се здравствени проблеми, особено нервози. Морате да бидете трпеливи и активностите да ги сведете на нормала. Причините за лошата состојба се субјективни и зависат од конкретни работи.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 36°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ВИДЕО) Отпуштен работник го уби шефот во Њујорк, десетина повредени
Астрономите пронајдоа докази како ѕвезда си ја јаде својата планета
Ѕвездата за која станува збор е позната како црвен џин, а таквите ѕвезди на почетокот се со маса скоро колку нашето Сонц...
(ИНТЕРВЈУ) Честа се спушти на најниски скалила
Етнологот Јелена Цветановска ги објави во книга своите истражувања на гревот и казната во наро��ната култура во Македониј...
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...
Хрватска: На чевларите им треба поправка
Главниот извршен директор на компанијата го опишува сегашно Борово како бледа сенка на поранешниот гигант, кој сега вогл...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |