Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Почина уште едно лице повредено во пожарот кај Струмица

Синоќа почина уште едно лице, 30-годишниот струмичанец Митко Георгиев, кој беше повреден во пожарот кој избувна на 23 јули кај Струмица...

Сервер го поздрави македонскиот предлог за соработка со Грција

Сервер во својот текст потсетува дека името Македонија долго време се употребува oд страна на Република Македонија...

(ФОТО) Илчо Ѓорѓиоск�� избран за претседател на ФФМ

Kандидатура на Ѓорѓоски со акламација беше одобрена од 110-те делегати присутни на денешното вонредно Генерално собрание на ФФМ...

Вести
Комплетна климатизација на Детската клиника во Скопје
За изградба на централна климатизација и вентилација на Детската клиника се обезбедени 40 милиони денари
На 1 август почнува полнењето на ХЕЦ „Св. Петка“
Хидроцентралата „Св. Петка“ ќе има капацитет да снабдува околу 40.000 домаќинства со електрична енергија...
Железничкиот сообраќај со Грција прекинат поради превртени вагони
Веќе 10 дена е во прекин железничкиот сообраќај меѓу Македонија и Грција, Владата нуди помош за побрзо нормализирање на ...
Седум нови индустриски зони во следните месеци
До почетокот на ноември ќе почне изградбата на економските зони во Кичево, Прилеп, Гевгелија и Струга, а најдоцна до апр...
Активни пожарите во Струмичко и Ресенско, нов пожар во Василево
Митинг на СДСМ во Охрид
Велосипедист загина во Тетово
Меркел и Оланд „ќе направат се за да ја заштитат еврозоната“
Полицијата откри 46 илегални танчерки
ММФ и предвидува на Шпанија уште подлабока рецесија
Арачиновец ветувал и наплатувал за лажни вработувања во МВР
ОН бараат безбеден пристап до Алепо
Сончево и многу топло
Сирија нема да употреби хемиско оружје против бунтовниците
Прва Црвена листа на габите во Македонија
Двe лица тешко повредени во сообраќајна несреќа кај Охрид
Србија во ЕУ само ако го признае Косово
 
Магазин
Грчкиот графички дизајн успешно плива во кризните води
Грчкиот дизајнер Тасос Папајонау би бил многу среќен да види соработка и заеднички изложби и во Скопје и во Атина на дизајнери од двете држави
Софискиот „Театар 199“ вечерва на „Охридско лето“
Претстава која изобилува со хумор, во 2004 година ја добила наградата „Лоренс Оливие“ за најдобар театарски текст...
Промовирани првите изданија од едицијата „Ѕвезди на светската книжевност“
Делата се поделени во шест категории: источна книжевност, стара грчка и римска книжевност, среден век, ренесанса, барок ...
Отворена изложба на носии во Крушево
Студентите од Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип изработија и редизајнираа 70-ина носии кои му ги подарија на град...
Доделени наградите на фестивалот на античка драма Стоби 2012
Најдобар режисер на овогодишното издание на фестивалот е Кенан Ишак, a „Антигона“ ја доби и наградата за најдобра претст...
Спорт
Македонско олимписко досие - од блесок до депресија
Македонските спортисти имаат освоено 13 медали на 13 олимписки игри, од нив само еден во самостојна Македонија
(ФОТО) Илчо Ѓорѓиоски избран за претседател на ФФМ
Kандидатура на Ѓорѓоски со акламација беше одобрена од 110-те делегати присутни на денешното вонредно Генерално собрание...
Хамилтон најбрз на трката за ГН на Унгарија
Возачот на „Мекларен Мерцедес“ ја постигна втората победа сезонава во Формула 1, откако попладнево триумфираше на „Голем...
Винокуров олимписки шампион во велосипедизам
Казахстанецот го освои вториот златен медал на Игрите во Лондон...
Одиграни натпреварите од 1.коло на женскиот одбојкарски турнир
Натпреварите од 1.коло од женскиот одбојкарски турнир на ОИ завршија без поголеми изненадувања...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 29°C

Делумно облачно

Понеделник
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 19°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург
Кај жените Американката Дана Волмер го сруши рекордот на 100 метри пеперутка, додека Камерон Ван дер Бург од Јужна Африк...
Светски рекорд во пливање за Шивен Је од Кина
Hа патеката од 400 метри мешано, 16-годишната пливачка од Кина Шивен Је постави нов светски рекорд и освои златен медал...
Првиот златен медал за Силинг Ли од Кина
Силинг Ли го освои првиот златен медал на Игрите во стрелаштво во дисциплината 10 метри воздушна пушка...
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Усеин Болт посакува четири олимписки злата

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3942, 28.07.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Ретровизор Саботен магазин
Ретровизор фотоесеј
Некогаш и сега...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Пто прават денеска
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Ретровизор | Саботен магазин |