Број 3419  сабота, 30 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Стил
Фељтон
Site Meter
Хороскоп

Хороскоп

ОВЕН

Ќе бидете растргнати меѓу она што го посакувате и она што ви го налага разумот. Работните обврски ќе влијаат и врз вашето однесување кон саканата личност. Некој пријател ќе ви соопшти вест што ќе ви помогне подобро да сфатите некои ситуации. Чувајте ги нервите.БИК

Воздржете се од љубовната акција, може многу да се разочарате. Работата ќе ве ослободи од напнатоста и од негативната енергија. Ослободете се од нервозата ако сакате да го задржите доброто здравје. Вложувајте во работи што го заслужуваат вашето внимание.БЛИЗНАЦИ

Со кокетното однесување, од ден на ден ќе создавате нови можности, но ништо нема да дотуркате до крај. Партнерот очекува повторно да биде најбитен во вашиот живот, разговарајте. Внимавајте на желудникот и на карлицата. Не избегнувајте ги главните обврските.РАК

Во зависност од личното интересирање или мотивација, избирате работна варијанта што носи најдобри резултати. Сепак, немојте да дозволите да останете скромни или да имате потреба да одлучите за заедничките интереси. Имате добро претчувство и сакате да ги остварите своите љубовни потреби.ЛАВ

Ситуацијата ќе се менува од ден на ден. Вашиот партнер ќе наидува на проблеми во желбата да ве усреќи, а вие сте постојано вкочанети. Една работа ќе се искомплицира, но не се нервирајте. Чувајте се од инфекции и алергиски реакции. Здравјето е подлога за работниот елан.ДЕВИЦА

Ќе се најдете во конфузна љубовна дилема. Послушајте го гласот на срцето и не обрнувајте внимание на туѓите коментари. Во извршувањето на работните обврски ќе запознаете интересна личност. Здравствените проблеми ќе ги санирате со природни лекови.ТЕРЕЗИЈА

Некој ќе ве онерасположи, но само на кратко. Ве очекува долга и страсна ноќ. Добро завршената работа ќе ви го зголеми угледот. Некој во додворувањето ќе ви понуди работа и соработка. Внимавајте на зглобовите. Немојте да влегувате во конфликти со постарите.СКОРПИЈА

Ќе ги спознаете добрите страни на едно пријателство. Од пријателите очекувате премногу. Успешно ќе завршите еден важен разговор или ќе блеснете на состанокот со нови идеи. Негувајте ја кожата со креми и масла. Погрижете се за постарите лица од блиската околина.СТРЕЛЕЦ

Можеби периодов љубовта не ви цветаше, но не очајувајте. Кризата брзо ќе мине. Ќе напредувате поспоро од вообичаено, но ќе постигнувате резултати. Ќе ве улови мрзеливоста и поспаноста. Добро ќе ви дојде медитација и антистрес терапија. Немојте да се инаетите со блиските, тие секогаш добро ви мислат.ЈАРЕЦ

Ве очекува викенд преполн со изненадувања и противречни сигнали. Ќе сфатите колку вашето однесување во минатото влијаело на некоја личност. Треба да разговарате со еден пријател. Во љубовта што помалку експериментирајте. Штедете ја енергијата за конкретни нешта.ВОДОЛИЈА

Партнерот ќе ви предложи интересна идеја, по која ќе се чувствувате прекрано. Ќе ви се отворат нови можности на планот на заработувачката. Работата ви дава самодоверба, но можност за потенцијален успех. Внимавајте на тенот и косата. Контролирајте си ја лутината.РИБИ

Некој ќе ве онерасположи на кратко, бидејќи сеуште сте под влијание на туѓите убедувања и совети. Ве очекува страсна ноќ. Некој во додворувањето ќе ви понуди работа и соработка, а можеби и патување во странство. Внимавајте на зглобовите. Не карајте се со постарите.
#
Најди! во Утрински


Election campaign kicks off in Moldova
Albanian leader in Macedonia at centre of collaboration row
EU's 'Danube strategy' aims to double salaries