Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Командант Бреза се бори за живот по тешка сообраќајка

Сообраќајката се случила вчера кога автомобил на Македонски пошти „Волксваген кеди“ со кое управувал Османи се судрил со автомобил „БМВ“, кога се враќ...

ЕУ се надева на ирско „Да“ за фискалниот пакт

Ирците денеска гласаат за европскиот фискален пакт. Во Брисел се надеваат на позитивен исход од референдумот...

Светот го одбележува Денот против пушењето

Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки-мун испрати порака по повод 31 мај, Светскиот ден против пушењето...

Вести
Сарачини: Не очекував да нема понуди за купување на ОХИС
„Како Влада цврсто стоиме на ставот дека мора да најдеме трајно решение за загубарот ОХИС“, изјави министерот за економија
Молк за истрагата за Смилковци
Судот се' уште чека еден куп вештачења за случајот, а полицијата нема нови сознанија за двајцата осомничени убијци кои с...
Обвинет во „Франкфурт мафија“ втор пат крена рака на себе
Џулијан Асанж ќе и биде екстрадиран на Шведска
Кумановец убиен во дворот на семејната куќа
(ФОТО) Велосипедистите излегоа на протест
Денеска и утре локално невреме со пороен дожд, грмежи и ветер
Папандреу: Грција не е проблем
Најмалку седум луѓе загинаа во бомбашки напади во Багдад
До 15 јули ќе се знае судбината за тендерот на Чебрен и Галиште
Пратенички прашања во Собранието
Вооружен напаѓач убил петмина и се самоубил
Волерс: Исходот од самитот во Чикаго не е негативен резултат
Седми Баскерфест во Скопје од 1 до 10 јуни
 
Магазин
„Оф-фест“ почнува со Хуан де Маркос Гонзалес
Еден од највлијателните кубански музичари, во придружба на популарниот оркестар „Афро-кубан ол старс“ утре во 20 часот ќе настапи во Универзална сала
Грандиозната „Аида“ ги затвора „Мајски оперски вечери“
Аида ќе ја толкува сопранот Гвинет Ан Џеферс од Британија, а во улогата на Радамес ќе настапи Леонардо Грамења од Италиј...
Цеца на концерт во Скопје со приватен авион
Балканската турбофолк-ѕвезда ќе настапи утревечер во „Метрополис арена“ во склоп на големата турнеја „Љубав живи...
Светска галерија на карикатури по 40. пат во Скопје
Ото Лотар, Владимир Казаневски и Владимир Илиески се добитници на првите награди за карикатура, сатиричен цртеж и најдоб...
Спорт
Ракометарките чекор поблиску до ЕП
Македонската женска ракометна репрезентација попладнево во Паневезис ја совлада Литванија со 32:24
Мајами ја преживеа брилијантната партија на Рондо
Бекот на Бостон постигна 44 поени, но и тоа не беше доволно да се избегне пораз од 111:115 по продолжение...
Страмачони на клупата на Интер до 2015 година
Тренерот на Интер, Андреа Страмачони, го продолжи договорот со италијанскиот фудбалски великан за дополнителни три годин...
Убиен македонскиот ексолимпиец Гаџиханов
Освојувачот на седмото место во борење на Олимписките Игри 2000 во Сиднеј застрелан во Дагестан...
Македонија е за промени во ФИБА-Европа
 

Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Делумно облачно

Четврток
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 11°C

Петок
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3845, 31.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Девет години „клиничка смрт“ на оркестрите
ТОДОР ТРАЈЧЕВСКИ за Музичката продукција на МРТВ. Несфатливо е како ниту еден министер за култура не реагирал на деветго...
Сега лекарот ќе ве тужи!
Кога познатиот дерматолог Арнолд Клајн, таткото на „ботоксот“, познат по својот екстравагантен животен стил и љубов за с...
Дијамантите се вечни
Дијамантот е најтврд минерал во природата. Тоа е безбојна кристална супстанција со висок индекс на прекршување на светли...
Пет најизолирани цивилизации
Уметнички дела со моторна пила
Охриѓанецот Борис Џепароски создава дела главно од масивно дрво на кое му дава душа...
Модниот викенд порасна во Модна недела
Првоаприлска забава за најмладите во „Веро центар“
Саботни муабети
Огнен Јанески
Смени го каналот
 Јасминка Павловска

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |