Број 3038  петок, 17 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
На прво место
Училиштата останаа и без пари за компјутери и без партиципација

Не ни дозволуваат да собираме пари за направените штети, кои во некои училишта се огромни, се жалат директорите
Пратениците се скараа за законот за Собрание

Законот го помина првото собраниско читање само со гласовите на парламентарното мнозинство
Матичните датотеки за пензии можност за манипулација

Многу забелешки за работата во подрачните единици на ПИОМ
Се продава државна земја на Водно за резиденција за верска заедница

Неофицијално, земјиштето за кое ќе се лицитира и' е ветено на Католичката црква
Партиски правник на ВМРО-ДПМНЕ стана обвинител во Кочани
Најди! во Утрински