-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Култура
Прилеп ќе добие ново кино
Од Центарот за култура „Марко Цепенков“ најавуваат дека ќе може да се изврши репарација на старата оштетена опрема од че...
Обнова и на кинотехниката во Охрид и во Струга
Во двата крајезерски града постојат киносали со дотраена опрема за прикажување филмови, која во најголем обем не е во фу...
Во Холивуд прикажан „Гнев на титаните“ на кој работеа и македонски аниматори
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Романите на Гоце Смилевски издадени во Холандија и во Финска
„Карневалот - цар на Европа II“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Ведро

Петок
Сончево
Макс: 32°C, Мин: 16°C

Сабота
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 18°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Можеме да се договориме со СДСМ
Лидерoт на ДПА, Мендух Тачи, вели дека никогаш нема да соработува со сегашната ВМРО-ДПМНЕ, што не значи и никогаш повеќе...
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |