-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Македонија
Со воз „пешки“ до Битола
Од бележникот на репортерот. Железница не подразбира две шини, дизел-локомотива и вагони, туку е (или треба да биде) крв...
Ако болните купуваат лекови, директорите ќе летаат
Менаџерите на болниците и клиниките ќе бидат разрешени ако за еден месец не распишат тендер за лекови и материјали...
Карлос Слим посака пак да дојде во Македонија
Скромен и ненаметлив, најбогатиот човек на светот беше воодушевен од гостопримството, храната, убавините на Охрид...
Во Битола никој не сака да биде занаетчија
Занаетчиските дуќани мака мачат да најдат работници иако има 17.000 невработени битолчани...
Ќе се развива пограничниот туризам меѓу Македонија и Албанија
Македонските општини Прилеп и Битола и албанските Поградец и Бучимаш ќе ја подобруваат деловната соработка...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 17°C

Облачно

Четврток
Обилни врнежи
Макс: 20°C, Мин: 8°C

Петок
Обилни врнежи
Макс: 23°C, Мин: 5°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |