Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Судот во Хаг ги ослободи Готовина и Маркач

Хашкиот трибунал ги ослободи од обвинение хрватските генерали Анте Готовина и Младен Маркач...

Америка задоволна од одговорот на меморандумот

Според амбасадорот Волерс, позитивно е одговорено на некои од прашањата, иако не е на сите, но пораката и од грчка страна била дека не станува збор за...

Почина актерот Владимир Ангеловски Дади

Публиката го памети Дади по улогите во "Солунските патрдии", "Викенд на мртовци", "Собирен центар" и во уште стотина театарски, филмски и ТВ улоги...

Вести
Реакции во Србија: Скандал полош од неправда
Ослободителната пресуда на хрватските генерали Анте Готовина и Младен Маркач е донесена под политички притисок, неверојатна е и срамна, оцени претседателот на Република Српска Милорад Додик, јави Танјуг
(ФОТО) Славје на улиците на Загреб по ослободувањето на генералите
Граѓаните на Загреб, собрани на главниот плоштад Бан Јелачиќ, како и во другите градови низ Хрватска...
Судот во Хаг ги ослободи Готовина и Маркач
Хашкиот трибунал ги ослободи од обвинение хрватските генерали Анте Готовина и Младен Маркач...
Неготинецот што ја закла мајка си, испратен на лекување во Бардовци
Велешкиот суд ја определи мерката за безбедност откако психијатрите од Клиничкиот центар во Скопје го прогласија Димитар...
Иванов на конгресот „90 години Пан-Европа“ во Виена
Франција - темпирана бомба во срцето на Европа
Вестервеле: Хамас е одговорен
Македонско-бугарски консултации за ЕУ
Босанска воена делегација во посета на земјава
Аеродромот на вода ќе биде по сите стандарди
Градскиот буџет в година ќе тежи 61 милион евра
Кси Џинпинг стана нов лидер на Кина
Филе ја поздрави декриминализацијата на клеветата
Тричасовен прекин на израелската офанзива врз Појасот Газа
ЦИА почна истрага за Дејвид Петреус
Три години затвор за несреќата на „Пливалиште“
(ВИДЕО) Демонстранти нападнаа германски дипломат во Солун
Околу 5.500 евра украдени од куќа во Охридско
Сто пакети помош на социјално загрозени семејства во Карпош
 
Магазин
(ФОТО) Отворен 11. Фестивал на европскиот филм „Синедејс“
Мотото на фестивалот годинава е „Исплакни ја сапуницата од себе, помалку сапун, повеќе филм“, избрано поради сериите на телевизиите
Почина актерот Владимир Ангеловски Дади
Публиката го памети Дади по улогите во "Солунските патрдии", "Викенд на мртовци", "Собирен центар" и во уште стотина теа...
Благој Нацоски во Рим ќе пее македонски дела
Во чест на 21 годишнината од независноста на Република Македонија, нашиот тенор ќе одржи концерт под наслов „Орелски кри...
Бисерите на егејската музика со „Љубојна“
На 20 ноември во Универзална, групата „Љубојна“ концертно ќе го претстави новиот проект „Љубојна Брас Фантази“, со голем...
Ивана Настески наградена од изложба во Мајами
Јосипа ��исац на 16 февруари во Скопје
Спорт
Металург трпеливо ќе го топи Киелце
За тренерот на „металурзите“, полскиот првак е фаворит во дербито од Лигата на шампионите, но потсетува дека не се случувало еднаш Давид да го победи Голијат
(ВИДЕО) Неверојатен гол на Ибрахимовиќ против Англија
Златан Ибрахимовиќ ги постигна сите четири гола за победата од 4:2...
Аргентинците без муниција против Саудиска Арабија
Пушките со кои Аргентинците беа дочекани во Саудиска Арабија, а особено Лионел Меси како да ги уплашија „гаучосите“ па н...
(ФОТО) Јубилејна 50. победа на Македонија во историјата
Македонската фудбалска репрезентација и по трет пат славеше во пријателските натпревари со Словенија, совладувајќи ја на...
На Мајами не му лежат гостувањата во Лос Анџелес
Детроит повеќе не е на нула на гостувањето кај Филаделфија славеше со убедливи 94:76 за прва победа сезонава...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 11°C

Облачно

Петок
Делумно облачно
Макс: 13°C, Мин: 1°C

Сабота
Сончево
Макс: 15°C, Мин: -1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз – Титова Совладетелка (3)
Владетелот и совладетелката. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
(ИНТЕРВЈУ) Ни треба отворање кон меѓународната публика
Синдромот на преголема амбициозност и непотребно комплицирање е карактеристичен за мала, изолирана средина, вели режисер...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4033, 15.11.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Лекарите и штрајкуваа и прегледуваа
Лекарите на клиниките, кои вчера стапија во генерален штрајк поради неприфаќање на платата според сработеното, и прегледуваа пациенти и протестираа
Обама застана зад генералот Ален
Скандалот со генералите и љубовниците го исфрла Вашингтон од колосек
Сонот на балканските Роми за живот во Германија
Многу од жителите на Шутка не ја чувствуваат скопската населба како свој дом. Луѓето на пазарот сонуваат за живот во Западна Европа, а повеќето се надеваат дека ќе отидат во Германија
Во јануари истекува аранжманот со ММФ, што потоа?
Останаа неискористени 173 милиони евра од кредитната линија ПЛЛ, тие за Владата веќе не се достапни
Зошто го кријат Законот за медиуми
Медиумските асоцијации и домашните експерти ќе ја тестираат подготвеноста на Владата за конструктивна дебата, бидејќи не сакаат да бидат декор
Европа во масовен штрајк, Македонија води преговори
Кризата вчера крена на нозе милиони Европејци, а нашиот Синдикат покажува солидарност со закони и иницијативи
Крај на бегалската сага на Даравелски?
По ратификувањето на договорот за екстрадиција во српскиот парламент, се отвора простор за негово враќање во земјава
Интервју - Нема волја за решавање на проблемите со Изборниот законик
Дарко Алексов, извршен директор на Граѓанската асоцијација „Мост“
Државата сака да гради аеродром среде Охридско Езеро
Идејата е аеродромот да се гради по пат на концесија или со помош на приватен партнер за што се бараат заинтересирани инвеститори
Препорачано од уредникот
Подобро да се спречи одливот на пари отколку да се лечат банките
Најголем дел од парите во банките се депозити на македонските граѓани и затоа банкарите треба да бидат внимателни кога одобруваат кредити
(ИНТЕРВЈУ) Ни треба отворање кон меѓународната публика
Синдромот на преголема амбициозност и непотребно комплицирање е карактеристичен за мала, изолирана средина, вели режисерот Вардан Тозија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Како се ѕидаше бугарското вето
Софија одамна си ја пробуваше силата во ЕУ, а сега само јавно го кажа тоа
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Даниела Трпчевска
Поглед
Бојан Шашевски
Мислења
Роберт Несими
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |