-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Спорт
Фудбалските надежи по три бода на Фарски Острови
Селекцијата до 21 година е фаворит во петтиот меч од квалификациите за ЕП 2013...
Реми без голови и со Ангола
Македонија го повтори резултатот против Португалија и во контролниот меч со селекцијата од Африка...
МКД-вести
Зафировски доби македонски пасош...
Убиен македонскиот ексолимпиец Гаџиханов
Освојувачот на седмото место во борење на ОИ 2000 во Сиднеј и заменик-министер за спорт на Дагестан застрелан во Махачка...
Нова афера, нова титула за Италија?
„Аѕурите“ ќе го поправаат своето остварување на европските првенства со напаѓачки фудбал...
Серена Вилијамс прва голема жртва во Париз
Разано и' ја приреди најраната елиминација на гренд-слем турнирите на некогаш водечката тенисерка на ВТА-листата...
Ананд ја одбрани титулата
Фудбал

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 25°C

Ведро

Вторник
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 18°C

Среда
Делумно облачно
Макс: 33°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкомент��рани

Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург
Кај жените Американката Дана Волмер го сруши рекордот на 100 метри пеперутка, додека Камерон Ван дер Бург од Јужна Африк...
Светски рекорд во пливање за Шивен Је од Кина
Hа патеката од 400 метри мешано, 16-годишната пливачка од Кина Шивен Је постави нов светски рекорд и освои златен медал...
Првиот златен медал за Силинг Ли од Кина
Силинг Ли го освои првиот златен медал на Игрите во стрелаштво во дисциплината 10 метри воздушна пушка...
(ФОТО) Отворање на Олимписките игри во Лондон
Усеин Болт посакува четири олимписки злата

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |