Брoj 2724  понеделник, 30 јуни 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Фељтон
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хороскоп
Дневен хороскопОвен

Избегнувајте претарано експонирање во друштво со соработниците. Немате потреба да зборувате за работите кои ви предизвикуваат негативна реакција, потрудете се да прифатите компромисна варијанта. Партнерот се труди да ви угоди но не ги разбира вашите идеи.Бик

Доколку се наоѓате во чувствителна фаза, дозволете им на соработниците да го извршат вашиот дел од работата. Морате да имате добра проценка за тоа кој може да ве замени. Избегнувајте брзоплетост. Во љубовниот живот немојте да му дозволите на партнерот претерана доза на самодоверба .Близнаци

Немојте премногу да им се давате на оние што не знаат тоа да го ценат и да го препознаат тоа како љубов. Со решително "не" обидете се да ја избегнете мешаницата, здодевните посети и исцрпувачките полемики. Потребна ви е промена на климата. Бидете доследни самите на себе.Рак

Околностите се погодни за зближување со личноста што ве привлекува на интелектуално ниво. Вашите планови ќе бидат изложени на туѓи погледи. Имате конкуренција. Внимавајте на притисокот, срцето и расположението. Во донесувањето на заклучоци држете се до фактите.Лав

Нема да бидете доволно смирени за улогата што сами себе си ја наметнавте. Одложете с?! На работното место можни се сплетки, но немојте да учествувате во нив. Пред да се напиете од некој лек, прочитајте го упатството. Не го покажувајте немирот што тлее во вас!Девица

Спречете ја можноста од засилено опаѓање на косата. Не претерувајте со храната бидејќи тоа може катастрофално да влијае на вашето здравје. Работите напрофесионален план ќе се сменат, бидете подготвени на тоа.Терезија

Не мора многу да работите, а време за муабет ќе имате на претек. Никој, како припадниците на овој комуникативен знак не умее така слатко да пренесува трачеви, па само ним тоа не им се зема за зло. Партнерот, по којзнае кој пат ја докажува љубовта.Скорпија

Вашата потреба за дружење и желбата за комуникација моментално се во прв план. Добро се чувствувате бидејќи сте задоволни во сите сегменти од животот. Исклучително ви одговара дружење со Близнаци, бидејќи тие се динамични и поведри од вас.

Стрелец

Пред вас е пријатен ден. Не морате многу да работите а време имате на претек. Никој како припадниците на овој комуникативен знак не умее толку слатко да пренесува трачеви. Партнерот по кој знае кој пат ви ја докажува љубовта, уживајте.Јарец

Ако сакате да го подобрите својот љубовен живот, превземете го првиот чекор. Најлошо е чекањето. Одличен ден за писмена преписка за договарање на нови работи. Јадете што е можно полесна храна, избегнувајте црвено месо.Водолија

Ниту еден денешен план нема цврста основа, па не се надевајте на идеален р��зултат. Имате променливо расположение, посуетни сте од обично. На околината не е лесно со вас. Алармантно е тоа што самите себеси сте си најголем непријател.Риби

Денешните средби, контакти и разговори со луѓе ќе ве направат среќни. Вашата дружељубивост ќе и' биде симпатична на околината. Едно лице од спротивниот пол ќе влијае на вас поттикнувачки. Еден случаен допир ќе заврши со ерупција на страсти.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ