Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Иванов - Можеме да бидеме горди на македонските војници

Претседателот присуствуваше на досега најголемата меѓународна вежба „Кооперативна долга стрела/Лансер 2012“, на армискиот полигон „Криволак“...

Собранието ќе расправа за интерпелација на Ставрески

На дневен ред на 34. собраниска седница е и дополнетиот предлог за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија за 2012 година...

„Златна палма“ за „Љубов“ на Михаил Ханеке

За Ханеке ова беше втора „Палма“, но по втор пат наградени беа и Кен Лоуч, Матео Гароне и Кристијан Мунгиу...

Вести
Жена загина во експлозија на бомба на пазар во Бихаќ
Едно лице загина, а друго е тешко повредено во експлозија што утрово се случила во центарот на Бихаќ, јавија локални медиуми од БиХ
Почнуваат предавања на медицинскиот тим на „Аџибадем Систина“
Во „Центар Зебра“ денеска од 18:30 до 19:00 часот предавање на тема „Сезонски алергии кај деца“ ќе одржи д-р Тања Јовано...
Европско решение на спорот за името
СДСМ предлага мерки за реформа на јавната администрација
Тешко повреден македонски државјанин во сообраќајка во Србија
Земјоделско земјиште под закуп
Во сообраќајна несреќа во Индија загинаа 27 луѓе
По поразот, Тадиќ се готви за премиер
„Темјаника“ на „Тиквеш“ доби бронзен медал во Лондон
Тешки криминалци во грчката „Златна зора“
Грчките новинари стапија во 24-часовен штрајк
Малолетна струмичанка грабната и силувана
 
Магазин
„Златна палма“ за „Љубов“ на Михаил Ханеке
За Ханеке ова беше втора „Палма“, но по втор пат наградени беа и Кен Лоуч, Матео Гароне и Кристијан Мунгиу
Мето Јовановски со „Еден Пикасо“ награден во Бугарија
Наградата е доделена од меѓународно жири во конкуренција на дваесетина претстави...
„Бурановски бабушки“ ќе градат црква со парите од Евросонг
Целиот приход ќе го вложат во изградбата на селска црква во своето место Бураново, во Удмуртската република во Русија...
Уште едно признание за краткиот филм „Години на самотија“
Филмот на Филип Кондовски доби специјално признание на Меѓународен фестивал во Украина...
В година повторно на Евровизија
„Презадоволна сум, пресреќна! За мене и за нашиот евровизиски тим, сепак, најрадосна вест беше дека успеавме да влеземе ...
Филмот за племето Мурси ги засрами Европјаните
Спорт
Лазаров во идеалниот тим на завршниот турнир
Во „Топ 7“ се и Валур Сигурдсон (Копенхаген), Филип Јиха (Кил), Икер Ромеро (Берлин), Никлас Екберг (Копенхаген), Жулен Агинагалде (Атлетико Мадрид) и Тиери Омејер (Кил)
Хесједал ги освои Апенините
Канада го доби својот прв победник на Џиро ди Италија...
По Маури, и Конте на тапет за лажирање
Поранешниот фудбалер на „старата дама“ се товари за сомнителни активности во времето додека ја предводел Сиена...
Сан Антонио поведе против Оклахома Сити
Спарси славеа пред своите навивачи (101:98) во првиот натпревар од финалето на Западната конференција...
Металург ја одбрани шампионската титула
Тимот од Автокоманда во СРЦ Кале го совлада Вардар Про со 20:16 и стигна до вкупно петтата ракометна круна во Македонија...
Лазаров и Атлетико поразени во финалето на ЛШ
 

Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Делумно облачно

Понеделник
Делумно облачно
Макс: 22°C, Мин: 8°C

Вторник
Локални грмотевици
Макс: 24°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3889, 26.05.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Забава Хороскоп Саботен магазин
Калиопи ја внесе Македонија во финалето
По четиригодишна пауза, македонската претставничка со песната „Црно и бело“ успеа да се пласира меѓу финалистите...
Што се случи со „XXL“? - Музиката остана само убав спомен
Верица е во Катар, Росица вчера се омажи, Марија е правник, Ивона - мајка на двегодишен син... Ниту една од девојките од...
Питомоста и бунтовноста на Хрватско Загорје
Иако навидум не толку атрактивно за место во велнес-термалните капацитети во Хрватско Загорје треба навреме да се направ...
„Биди ин, користи рисајкл бин“ повторно во скопските градинки
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |