Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) ВМРО-ДПМНЕ прослави 22 години

Дел од прославата на владејачката партија низ фотографии - без зборови...

„Белград колинг“ наспроти „Скопје гори“

Скопјани ќе ги видат „Орбитал“ и „Паблик енеми“, додека белграѓани и Џони Ротен, „Систерс оф мерси“, „Калт“ и „Фејт ноу мор“...

(ЕП 2012) Убавицата на првенството за Англија

Во најинтересниот меч на ЕП 2012 исполнет со пресврти и пет гола Англичаните ја совладаа Шведска со 3:2...

Вести
Војна за борецот Стив Наумов
Бришење на историјата или ротација на улиците: се разгоре дебатата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ...
Храна или хотели, индискиот милијардер најавува голем бизнис
Сопственикот на „Сахара Индија Паривар“, вредна 25 милијарди долари, сака да инвестира во агробизнисот и во туристички к...
Изјавите на Борисов аларм и за Грција
Вистинска загриженост или патриотизам за домашна употреба - е дилемата околу изјавата на бугарскиот премиер за „Северна ...
Ќе мутира ли каскадната одговорност во цензура?
„Журнализмот е слободна професија и не може да има пазарење околу казните“: Ставре Џиков...
Со нож и се заканувал на колешка во Парламентот
Вработен во Собранието на РМ со нож нападнал колешки по расправија
Стапката на невработеност во првиот квартал скокна на 31,6 отсто
Лондон нејќе муабет со Аргентина за Фокландите
Дејвид Камерон повтори дека Велика Британија е „подготвена и за војна“ за да ги одбрани островите
„Белград колинг“ наспроти „Скопје гори“
Скопјани ќе ги видат „Орбитал“ и „Паблик енеми“, додека белграѓани и Џони Ротен, „Систерс оф мерси“, „Калт“ и „Фејт ноу мор“
„Алан Форд“ 40 години меѓу Балканците
„Ако сакаш да победиш, не смееш да изгубиш“, „Купете цвеќе за саканата жена, но не заборавајте ја и сопствената“... легендарни цитати од „Алан Форд“, кои кај поранешните ЈУ-генерации остануваат како народни поговорки
 
Магазин
(ВИДЕО) Пет премиери на филмови за опуштено лето
„Фросина“ го одбележа 60. роденден
Викендов интересни документарци на „Македокс“
Забава и велосипедизам во Маврово
Викендов се одржува традиционалната велосипедска Маврово тура...
Никола Маџиров добитник на награда за светска поезија во Кина
Поезијата на Никола Маџиров беше објавена на кинески јазик во списанието „Поезија Исток-Запад“ во 2011 година...
Декаденција пред стадионите на ЕП
Ако потегот на Лариса Рикелме со мобилниот телефон меѓу градите пред две години може да се протолкува како испланиран, н...
Спорт
(ЕП 2012) Сите во игра за четврт-финале од групата Б
Германија во најповолна позиција, Холандија во најнезавидна, со свои сметки и Данците и Португалците...
(ЕП 2012) Нок-аут меч за Полска и Чешка
Соседите вечерва (20,45 ч.) ќе играат меѓусебен натпревар во групата А по кој само еден ќе отпатува во четврт-финале, во...
(ЕП 2012) Убавицата на првенството за Англија
Во најинтересниот меч на ЕП 2012 исполнет со пресврти и пет гола Англичаните ја совладаа Шведска со 3:2...
(ЕП 2012) Франција ги стивна еуфоричните Украинци
Триколорите го совладаа ко-домаќинот на Европското првенство со 2:0 и направија голем исчекор кон четвртфиналето...
(ЕП 2012) Шпанија ја торпедира Р. Ирска
(ЕП 2012) Хрватите и' откинаа бод на Италија
(ЕП 2012) Гомез ја потпиша втората победа на Германија на ЕП
(ЕП 2012) Португалија до витални бодови
Мајами изедначи во финалето на плеј-офот
Кошаркарите на Мајами во гости го совладаа тимот на Оклахома со 100:96...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 21°C

Ведро

Сабота
Ведро
Макс: 31°C, Мин: 13°C

Недела
Сончево
Макс: 33°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Панос Тригазис, одговорен за надворешна политика во грчката левичарска партија СИРИЗА
Одлуката на Хашкиот суд е важна, но таа не го решава прашањето за името

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3846, 02.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Карлос Слим го виде Скопје
Мексиканскиот милијардер вчера го посети Музејот на ВМРО, Спомен- куќата на Мајка Тереза, ручаше во „Стоун бриџ“, па замина за Охрид
Енциклопедијата не е политички проект
„Во Енциклопедијата нема ништо ниту антидржавно, ако има одредени ’пропусти’, тие ќе се отстранат во следното издание“, вели академик Блаже Ристовски
Дивац - И го сакав и не го сакав Панчев
„Даре, те сакав како фудбалер, но не те сакав кога ќе му дадеше гол на Партизан“, му се обрати кошаркарскиот великан
Градина и балкон оази на цвеќето
Важно е да знаете кои растенија се добри за климатското поднебје каде што живеете, кои растенија сакаат ладовина, а кои сонце
Политички молк за маневрите на „Топлификација“
Политичарите ќе го чекалат новиот правилник за парното, па дури потоа ќе реагираат, а тогаш веќе може да биде предоцна
Замина мајсторот на архитектурата
Борис Чипан 1918 – 2012 - Печат со неговото име носат многубројни објекти низ Македонија меѓу кои и зградата на МАНУ
Белград има беспрекорен јавен превоз
Дури 75 отсто белграѓани се одлучуваат за јавен превоз, односно 1,5 милиони луѓе дневно се превезуваат со автобус, тролејбус или со трамвај
Препорачано од уредникот
Посложна опозиција - поголеми шанси против ВМРО-ДПМНЕ
Противниците на власта пред предизвик: како да се освојат 450.000 гласови
Фрустрациите ја одржуваат напнатоста во живот
Без компромис на повидок, Македонија може само да гледа како Хрватска ќе и' се приклучи на ЕУ, додека Србија и Црна Гора притискаат за почнување преговори

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Нова трагедија во дискотека во Нови Сад
Три момчиња и три девојки умреа од пожарот во дискотеката, трет во последните неколку години во овој град
Поглед
Гордана Дувњак
Мислења
Арсим Зеколи
Полемика
Ерол Ризаов
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Меридијани
Џ. Брадфорд Делонг
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |