-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Единствена преокупација ви е да бидете активни на повеќе полиња. Не трошете ја енергијата непотребно, потрудете се да се опуштите и одморите. Бидете трпеливи со секоја работа која го бара тоа од вас. Дајте си шанса да го подобрите односот со партнерот.Бик

Односите со партнерот не се сјајни. Имате лош начин на живот, одаддени сте на забава. Внимавајте на исхраната и спортувајте бидејќи организмот ви е слаб. Ако продолжите со тоа темпо, може да се јават и проблеми на професионален план.Близнаци

Правите поволен пресврт во професијата. Благодарејќи на претходни искуства и познанства, успехот е неизбежен. Се наоѓате во состојба на пречувствителност и зголемена интуиција, искористете ја на вистински начин. Морате да бидете опуштени, нервниот систем е на удар.Рак

Со партнерот сте во хармонија, а исто така и со родителите и пријателите. Емотивноста е изразена, нагласена е приврзаноста кон домот. Потребата да се грижите за некого исто така е нагласена. Стомачните проблеми се последица на неадекватната исхрана.Лав

Се' е во знакот на работата и правење планови врзани за тој сегмент од животот. Кога станува збор за нешто друго, помалку сте успешни, а повеќе несигурни. И покрај тоа што среќно ја пребродивте опасноста, морате и понатаму да бидете внимателни. Некој пробува да ве изневери, внимавајте.Девица

Доколку сакате необични работи, ќе ги добиете. Конечно работите се искристализираа и знаете на што сте. Решавате проблем со партнерот, па можете да земете здив. Соберете сила за нови случувања, ќе биде забавно, лудо и незаборавно.Терезија

Соберете сила за нов прилив на емоции, кои ќе бидат доста поинтензивни од вообичаено. Ве очекуваат многу возбудувања на тема љубов. Некои од вас ќе имаат здравствени проблеми. Некој близок ќе се потруди да ве испровоцира.Скорпија

Зрачите со љубов, среќа и хармонија. Причина за доброто расположение не е само љубовта, туку и се' што ве опкружува. Главоболката е последица на невниманието, исконтролирајте го видот. Во друштво се чувствувате неубаво и несигурно, а во прегратката на партнерот среќно.Стрелец

Љубовта и пријатните возбудувања ви ги прават интересни наредните моменти. Една личност ве возбудува, па нема сомневање дека ќе тргнете во освојување. Немојте да сте прибирливи, смислата за уметност е зголемена, потрудете се да ја искористите. Можни се проблеми со крвните садови.Јарец

Полни сте со енергија, се занимавате со физички активности и спорт. Бидете внимателни, опасноста од повреди е зголемена. Се' друго е под контрола. Морате да вложите максимум сила за да ги остварите денешните обврски. Ве очекува емотивно задоволство.Водолија

Не сте способни за напорна работа. Потрудете се да одложите секаква активност и покрај тоа што нема да ви биде лесно. Внимавајте на органите за говор и слух, можни се компликации. Имате многу идеи кои чекаат да бидат реализирани потрудете се што побрзо да го направите тоа.Риби

Подобро ви е да правите услуги и да им помагате на другите отколку обратно. Нека не ве изненадува зголемената интуиција. Очекувајте среќен пресврт на ситуацијата. Ќе профитирате на повеќе страни, посебно на финансиска. Прифатете флерт, ќе бидете задоволни.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Делумно облачно

Среда
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 21°C

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Пласман во третото коло на турнирот во Лондон обезбеди Французинот, откако го доби третиот и одлучувачки сет со невероја...
Преглед на освојувачи на медали - 3.ден
По третиот натпреварувачки ден 37 држави имаат освоени медали...
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Рута Меилутите стана олимписка шампионка, откако патеката на 100 метри градно ја исплива – 1:05.47...
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |