-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Македонија
Тутунарите ќе ги добијат субвенциите до понеделник
За два дена производителите добија 14,5 милиони евра субвенции за тутунот...
Дванаесет македонски студенти на 100 најдобри универзитети
Иселениците не мора да вадат македонски пасош
Фоторетровизор
Неделата изобилуваше со културни и политички настани, вредни за одбележување...
Намалени новинарските плати во „Фокус“
Менаџментот и раководството демантираат дека имало отпуштања, но потврдуваат дека се намалени платите...
Охридското Езеро дадено под концесија
Охридските рибари владината одлука ќе ја обжалат пред европските институции...
Ѓорче Петров ќе добие споменик во родниот Прилеп
Локалната самоуправа ќе ја реконструира и куќата и ќе изгради плоштад...
Научноистражувачка конференција на НАТО во Струга
Елементарните непогоди во услови на светска економска криза дополнително влијаат на буџетските трошоци...
Штета од 10 милиони денари од невремето во Струмичко

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


 
Најнови вести
Време
Скопје, 31°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

(ИНТЕРВЈУ) Најприроден е патот во кој нема калкулација
„Нашата кинематографија ги насочува младите автори да бидат конформисти“, вели Владимир Блажевски, режисер и сценарист...
(ИНТЕРВЈУ) По Хрватска, ЕУ ќе се занимава со својот опстанок
„Македонија има проблем со економската стратегија“, оценува Алберт Маес, претседател на Европскиот центар за мир и разво...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |