Брoj 2724  понеделник, 30 јуни 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Фељтон
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Политика

Од НСДП исклучени 13 фракционери

Лазар Еленовски, Вера Рафајловска и Веле Митановски и официјално исклучени од НСДП. На седница на ЦO, што се одржа во саботата, покрај тројцата, црвен картон добија уште десет члена. Лидерот на НСДП, Петковски не жали за своите сопартијци и вели дека ова е добар момент за прочистување на партиските редови.

„Тие добија шанса, станаа министри и ги уживаат сите привилегии - кабинети, мерцедеси, патувања во странство, дипломатски пасоши и тоа го злоупотребија, а за партијата не вложија ништо. На седницата се отворила дебата и за изборните резултати. Петковски е задоволен што неговата партија влегла во парламентот, но се' уште не сака да зборува за сопствената одговорност откако доскорешните сопартијци го обвинија дека ветил двојно повеќе пратенички мандати од освоените. (П.Р.)


Статијата е прочитана 707 пати.

Испрати коментар

Од: Od bobi
Датум: 30.06.2008 01:17:57
Redno bese gospodine Petkovski da gi isklucite ludjeto sto nikoj ne gi poznavase vo RM , a vie gi postavivte za ministri ,tie i svoite deca ke gi prodadat za pari .Ve podrzuvam gospodine TITO.
Од: bitola
Датум: 30.06.2008 02:58:21
Kako ne mu e sram na Tito! Od partija so dozvoleno frakcionerstvo da isklucuva clenovi! Prvo Jagnula bila podmitena, Sekulovska podmiten, Elenovski podmiten..A falsifikatorskata Liljana i Misovski se najdobrite! Ziva sramota, a ova moe mislenje se potkrepuva so rejtingot na Tito, koj ne postoi na lisitite a i rezultatite od izborite go kazuvaat istoto!
Од: do Bobi
Датум: 30.06.2008 06:42:17
Ti decko ili voopsto ne pratis Makedonska stampa ili si padnat od Mars!Ovoj grcki svat bi ne prodal site nas vklucuvajki te i tebe burazeru.95 posto od clenstvoto go napusti.Izgleda so nego ostanavte samo TI i Sterijovska!!!
Од: Glasac
Датум: 30.06.2008 08:20:24
E tek sega ce ja bide NSDP otkako gi iskluci onie koi se zelni samo za vlast
Од: СИМПАТИЗЕР
Датум: 30.06.2008 09:48:23
Тито Петковски мора да вклучи во раководните структури на НСДП повеќе личности кои не биле порано членови на СДСМ ако сака да не му ја сметаат партија како депанданс на СДСМ. Идентитетот на една партија тешко се гради со луѓе кои се едното око постојано гледаат во СДСМ, а на многумина од нив срцето им чука за нивната поранешна партија. Ако Бранко Црвенковски и формално се врати на чело на СДСМ, Тито Петковски ќе остане со многу малку членови.
Од: Jak NSDPovec
Датум: 30.06.2008 18:41:44
G-ne Petkovski, Partijata ti ja rasturija Misovski,Sterioska i Zasov.Ti se zalepija kako krlezi dobija funkcii i 2 godini se raspravaa so clenstvoto,nikomu ne pomognaa,pokazuvaa nevidena arogancija i dodeka niv ne gi isklucis NSDP nema da ja bide.Toa go znam i go tvrdam deka e taka zosto sum sekretar na opstinska organizacija i gorenavedenive dve godini nemozam da gi dobijam za da i gi predocam problemite so gi imame vo bazata,SRAM DA IM E.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Политика
Владата повторно згреши со Клиничкиот центар
Второто прегласување помина без посериозни проблеми
Возач во Министерство за труд сакал да гласа за повеќе лица
Еленовски- Во новата партија ќе преминат 80 отсто од НСДП