Брoj 2724  понеделник, 30 јуни 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Фељтон
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје

Топлото и спарно време што преовладуваше викендов ги натера скопјани да излезат од дома и да бараат разладување во блиските излетнички места. Оние кои не можат да си дозволат викенд во Охрид, се разладуваа во водите на реката Треска. Во капењето и сончањето особено уживаа децата
Никој не сака да го уреди влезот во чаршијата пред „Спридер“

И Градот Скопје и општините Центар и Чаир се прогласуваат за ненадлежни
Замена на старите бараки на ОУ „Димо Хаџи Димов“

Општината планира новото училиште да го гради според принципот на јавно-приватно партнерство
Исправка
Кирил Псалтиров член на ВМРО-Македонска
„Топлификација“ ги реконструира секундарните водови
Бесплатни курсеви за странски јазици
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ