Број 3308  среда, 16 јуни 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Зоран Јакимовски

сликар - графичар

Како член на Советот на ликовната колонија „Пелинце“, ангажирам сум со селекцијата и поканите на уметниците од целиот свет, кои ќе учествуваат на оваа колонија што се одржува од 10 август. Паралелно се подготвувам и за моето учество на ликовната колонија во Патра, на Пелопонез, Грција.

Зуица Лазова

пејачка

Иако заврши училишната година, ние професорите, се' уште имаме обврски во ДМБУЦ „Илија Николовски-Луј“. Се подготвуваат свидетелствата, кои ги предаваме на 25 јуни. Вечерва пак сум ангажирана со моите редовни настапи во ресторанот „Беровец“

.Живкица Ѓурчиновска

радио и ТВ-водителка

Првите жешки денови од летото, т.е. еден мал продолжен викенд ги минав во Грција, а утринава тргнувам на пат за дома. И веднаш се зафаќам со работните обврски што ме очекуваат во радиото, како и со квизот „Најслаба алка“. Краткиот одмор ми ја даваат потребната енергија за да ги издржам горештините.

 


#
Најди! во Утрински