Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Економија
Иванов на средби со бизнисмени

Охрид - Претседателот Ѓорге Иванов вчера во Охрид имаше средба со група стопанственици од југозападна Македонија. Целта на средбите е информирање на претседателот за отворените можности на македонското стопанство, како и за проблемите со кои се соочуваат македонските стопанственици. 

Иванов на средбата најави дека ќе ги има предвид нивните забелешки во своите активности, и во земјата, а особено во странство, со цел подобро да се претстават можностите за соработка што ги нуди Македонија. (МИА)


Статијата е прочитана 453 пати.

Испрати коментар

Од: b
Датум: 27.07.2009 11:12:54
Blaze si vi biznismeni. Imavte sto da cuete i da naucite. E sega ke izlezete od krizata

Најди! во Утрински
Економија
Каков леб, всушност, јадеме?
Министрите во разногласие за крајот на кризата
ИПА-фондовите недоволно се користат
Оптимистички прогнози за германското стопанство
„Фијат“ доби одобрение да го купи „Крајслер“
Платите на министрите се намалуваат за 20 отсто
Намален извозот на швајцарски часовници
Државата ќе го субвенционира туризмот
Пад на прометот на Берзата