Број 3046  понеделник, 27 јули 2009
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Хроника

Девојка прободена со нож во женска тепачка

Една девојка е повредена со нож во женска тепачка што се случила во Гостивар. Како што соопшти полицијата, С.З.(27) од Гостивар била примена завчеравечер околу 21,40 часот во болницата со повреда од нож. По разговорот со неа, утврдено е дека во куќата каде што престојувала под кирија, дошло до расправија, а потоа и тепачка меѓу неа и нејзината гостинка Д.К.(16) од Гостивар. Во еден момент, Д.К. зела нож и ја прободела С.З. во пределот на десната потколеница.


#
Статијата е прочитана 2110 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Хроника
Годинава многу повеќе сообраќајки со жртви од лани
Љубоморен Македонец со спреј и' се одмаздил на Словенка
Шестгодишната Ангела како да пропадна в земја
Побегнал осуденик од тетовскиот затвор
Полицаец загина во сообраќајна несреќа
Скопјанец загина од струен удар
Македонец ја избегнал несреќата во Хрватска