Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Шведска победник на Евровизија, Калиопи дванаесетта

При традиционалното „соседско“ гласање на евро-циркусот од ноти и сценографија Македонија се претстави достојно...

Европско движење - ЕУ веднаш да почне пристапни преговори со Македонија

Вака гласи денешната препорака што едногласно беше изгласана на Федералното Собрание на Меѓународното европско движење кое се одржа во Институтот „Мар...

Македонија ремизираше со Португалија

Нашата фудбалска репрезентација во контролниот натпревар во Леирија одигра без голови (0:0) против фаворитот...

Вести
Европско движење: ЕУ веднаш да почне пристапни преговори со Македонија
Вака гласи денешната препорака што едногласно беше изгласана на Федералното Собрание на Меѓународното европско движење кое се одржа во Институтот „Марјиа Апс” во Брисел
Пусиќ: Поради стабилноста на регионот мора да се разговара за проширување на НАТО
Изборот на новиот претседател на Србија, Томислав Николиќ, била една од темите на неодамна завршениот самит на НАТО во Ч...
Гостиварец загинал по удар во ѕид со автомобил
Осум цивили загинале во воздушен напад на НАТО во Авганистан
Бесими: Ќе бараме интензивен дијалог со Грција
Двајца загинати во две тешки сообраќајки
Тешки кражби во црквите „Св. Петка“ и „Св. Ѓорѓи“ во Младо Нагоричане
Вооружен напаѓач уби две лица во Финска
Малолетна струмичанка грабната и силувана
Брејвик бара да го прогласат за здрав
 
Магазин
Шведска победник на Евровизија, Калиопи дванаесетта
При традиционалното „соседско“ гласање на евро-циркусот од ноти и сценографија Македонија се претстави достојно
„Зад ридовите" и „Љубов" фаворити за „Златна палма"
Бред Пит направи голема еуфорија, па сепак, сите му ја предвидуваат „палмата" на данскиот актер Медс Микелсен...
(ФОТО) Србија ни подари копија од златна маска од Требениште
Копијата од златната маска треба да биде изложена во новиот Археолошки музеј во Скопје што би требало да биде отворен до...
Торстен Вогес и Ханес Вегенер во „Соба со пијано“
Познатите германски актериќе бидат дел од новиот игран филм „Соба со пијано“ на режисерот Игор Иванов-Изи...
Спорт
Македонија ремизираше со Португалија
Нашата фудбалска репрезентација во контролниот натпревар во Леирија одигра без голови (0:0) против фаворитот
Бостон закажа источно финале со Мајами
Селтикси ноќеска во мајсторката на домашен терен ја поразија Филаделфија со 85:75 и ја добија серијата со 4:3 во победи...
Шумахер најбрз, пол-позицијата сепак за Марк Вебер
Михаел Шумахер покрај најдоброто време во квалификациите во Монте Карло, поради казна ќе стартува дури од третиот ред&nb...
Гвардиола се прости од Барса со трофеј во шпанскиот Куп
Каталонците во финалето во Мадрид го совладаа Атлетик Билбао со 3:0...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Претежно облачно

Недела
Грмотевици
Макс: 20°C, Мин: 8°C

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 24°C, Мин: 9°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3889, 26.05.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Забава Хороскоп Саботен магазин
Помина Самитот во Чикаго - се разгоре дебата за името
Министерот за одбрана најавува дека Македонија ќе тропне на вратата на Грција за продолжување на дијалогот
Државната матура побезбедна, а матурантите понапнати
Матурантите најчесто избираат да полагаат странски јазик наместо математика
Ретровизор фото есеј
Трифун Костовски со дел од ракометарките од шампионската генерација 2001/2002 година
Нови видици за македонските менаџери
„Домашните компании треба ги применуваат светските бизнис-модели“, вели Елена Младеновска-Јеленковиќ, од Европски центар за мир и развој
Мајката на министерот Попоски се повлече од трката
Лекарската комора за три дена избира претседател, останаа шест кандидати
Роналдо и дружината сами по себе инспирација
Подмладениот состав на Тошак вечерва во Леирија ќе има силен тест против Португалија
Појадок кај... „Анатолија“ - Турско мезе со ичли ќофте
Оваа турска сендвичарница е сместена во ТЦ „Рамстор“ а во неа можете да се сладите со шарени салати и да вкусите понекое автентично јадење
Препорачано од уредникот
Три бизнис-посети на Италија, една инвестиција
„Технохозе“ засега е единствената компанија која треба во јуни да стартува со производство во Бунарџик
Македонија се уште има проблем со човековите права
Најважен проблем беше владиниот неуспех целосно да го почитува владеењето на правото, оценува Стејт департментот

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Калиопи ја внесе Македонија во финалето
По четиригодишна пауза, македонската претставничка со песната „Црно и бело“ успеа да се пласира меѓу финалистите
Поглед
Валентина Тодоровска
Едиторијал
Маја Томиќ
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Мислења
Петар Арсовски
Анализа
Абдула Ѓул
Саботни муабети
Огнен Јанески
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |