Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Ибраими ја донесе првата квалификациска победа

Со прецизен удар од белата точка, македонската репрезентација славеше над Србија со 1:0 на „Филип Втори“...

Грција не сака Брисел да се вмеша во спорот

Официјалниот став на грчкото МНР, како што истакна портпаролот пред една недела, беше дека Грција како рамноправна членка на ЕУ го следи напредокот на...

Во Макед��нија сите се различно сиромашни

Најмногу невработени има во Струмица и Прилеп, 39 отсто, а најмалку во Кисела Вода и Струга - 18 отсто од вкупното население...

Вести
Визите ќе го уништат европскиот сон на Западниот Балкан
Европратеничката Тања Фајон наведува  дека ситуацијата со барателите на азил не е толку загрижувачка како што некои ја претставуваат и може да се контролира
Грција не сака Брисел да се вмеша во спорот
Официјалниот став на грчкото МНР, како што истакна портпаролот пред една недела, беше дека Грција како рамноправна членк...
Опозицијата бара став од премиерот за „раната фаза“
Извештајот на ЕК денеска беше оценет од најпозитивен и најдобар во целиот регион до бајка пласирана од власта...
Велија Рамковски наскоро пред Апелацискиот суд
Повисокиот суд ќе ја разгледува пресудата за случајот „Пајажина“ кон средината на следниот месец...
„Борис Трајковски“ доби акустика по светски стандарди
Само четворица од Македонија добиле азил во Шведска
Од идната година МЕПСО ќе отвори пазар на струја
Контејнерите ќе се заменат со нови пластични
Изборите во САД може да завршат нерешено?
Куба ги укина излезните визи
Во август сме имале помалку туристи
Почнува ТЕХНОМА 2012
Хилари Клинтон презема одговорност за настаните во Бенгази
(ФОТО) Двајца повредени во масовна тепачка пред „Мавровка“
СДСМ против отпуштање без предупредување
Kампања за помош на сиромашните и гладните
Молотов коктел запали две возила во Бутел
Германски компании заинтересирани за инвестирање во енергетскиот сектор
Радован Караџиќ бара награда за мир
Со ОНЕ може да зборувате по телефон и во авион
 
Магазин
Револуционерниот Ентони Брекстон го отвора „Скопскиот џез-фестивал“
Во пет вечери, од 19 до 23 октомври, со полноќна програма, на Џез-фестивалот гостуваат значајни имиња од САД, Јужна Америка, Европа и Африка
(ФОТО) Марлен Дитрих - испирација на колекцијата на Јована Филиповиќ
Победничката на конкурсот за нов дизајн на шишето на „Пелистерка“ имаше прво претставување на своја колекција на Втората...
Пет години без Тоше
Со голем број настани денеска ќе бидат одбележани пет години од загинувањето на македонска поп-ѕвезда Тоше Проески...
Романот „Татковите книги” на академик Старова објавен во Америка
Во САД беше објавен неговиот роман „Татковите книги”, а наскоро на англиски јазик ќе се појават и романите „Времето...
(ФОТО) Во Тајван отворен картонски ресторан
Во овој угостителски објект се' е изработено од картон - столиците, масите, чиниите, декорацијата...
Дуо Стефановски гостува во Софија
Спорт
(ФОТО) Ибраими ја донесе првата квалификациска победа
Со прецизен удар од белата точка, македонската репрезентација славеше над Србија со 1:0 на „Филип Втори“
Јаневски: Големата желба и борбеност ни донесоа победа
Македонскиот селектор не го криеше задоволството по големиот триумф над Србија, прв за нашата репрезентација во квалифик...
МВР: Мечот Македонија - Србија е од висок ризик
Српскиот фудбалски сојуз известил дека нема да има организирано патување за навивачки групи...
Ќе бидат повлечени тужбите против француските ракометари?
Адвокатите на Боиновиќ најдоа низа „дупки“ во правилниците на Францускиот ракометен сојуз кои, според нивната процена, ќ...
Јапонија реагира за нуклеарната шега
Голманот Кавашима на ТВ Франс 2 прикажан со четири раце, со коментар „Фукушима ефект“...
Работнички потпиша со Шарпер
 

Најнови вести
Време
Скопје, 14°C

Делумно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 26°C, Мин: 10°C

Среда
Сончево
Макс: 26°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (27)
Плачот на Х Конгрес на СКЈ. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Триумф на човековиот дух
Зоран Иванов, познат новинар, а порано падобрански ас, вели дека технологијата го овозможила скокот на Баумгартнер, но н...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4006, 15.10.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Кампањата може да почне
ВМРО-ДПМНЕ го одбележа запишувањето на 40-илјадитиот член од Скопје во партиската евиденција. Врвот на ДУИ се собра на свеченоста по повод откривањето на споменикот на Хасан Приштина
Само државата може да штеди во злато, не и граѓаните
Информациите дека во светот се зголемуваат резервите во злато, ја отворија дилемата зошто само државата може да штедат во злато, а не и македонските граѓани
Хрватска не' врати во реалноста
Ибраими донесе водство во 16. минута, но до крајот гостите целосно го контролираа мечот и можеа да слават уште поубедливо
Од таксист до крал на бакарот
Кој е Милан Поповиќ, бившиот свршеник на Северина?
Очите на светот свртени кон Малала
Погодена со куршум во глава, 14-годишната Пакистанка која се бореше за човекови права, сега се бори за својот живот
Нов амбасадор на Грција?
За шеф на Канцеларијата на врски во Скопје се споменува дипломатот Теохарис Лалакос
Претседателот на Мавританија застрелан „по грешка“
Мавританската патрола не го препознала неговиот конвој
Јаболкото го топи „лошиот“ холестерол
Секојдневното консумирање го намалува „лошиот“ холестерол во крвта за 40 отсто кај средовечни луѓе.
Шатлот „Ендевор“ замина во пензија
Ова вселенско летало тешко 75 тони стапи во служба во 1992 година, помина 123 милиони милји обиколувајќи ја Земјата 4.700 пати
Препорачано од уредникот
Снимките со мобилен телефон - доказ на суд
Заменикот на државниот обвинител на Хрватска, Дражен Јелениќ, објаснува кои се измените во хрватското казнено право
Обвинителски молк за говорот на омраза
Во последните четири години нема пријавен случај на говор на омраза, што не значи дека нема основа за дејствување на надлежните

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Младите повеќе сакаат дипломи отколку занает
Не може да се најдат работници поради пропусти во образовниот систем, но и поради различното домашно воспитување
Поглед
Катерина Богоева
Мислења
Арсим Зеколи
Меридијани
ХКенет Рогоф
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |