Број 3364  сабота, 21 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Стил

Site Meter
Македонија

Осум компании пријавени за концесија

Осум компании се пријавиле на јавниот повик за доделување кон��есија за финансирање, проектирање, изградба и управување со регионална депонија за комунален цврст отпад во Полошкиот регион. Министерството за животна средина и просторно планирање и општините, вчера соопштија дека јавното отворање на пријавите е извршено во Центарот за развој на Полошкиот плански регион, во тетовското село Џепчиште. (Д.Р.)


#
Статијата е прочитана 854 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Македонија
Климатизирана соба привилегија за одредени болни