Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Георгиевски се заканува: Знам пикантерии за врвот на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ е мој личен пораз, тоа е идеологија која што не постои, вели во интервјуто за Слободна Европа, Љупчо Георгиевски...

Нов спортски центар на местото на постојниот во Аеродром

Општина Аеродром распиша тендер за изградба на спортски центар „Јане Сандански“ со голема и мала сала, фитнес-простор, хотел со ресторан...

Кошаркарите во балканско-балтичка група на ЕП

Кошаркарската репрезентација на Македонија на Евробаскетот 2013 во Словенија ќе игра во групата Б со Србија, Литванија, Црна Гора, Босна и Херцеговина...

Вести
Декемврискиот самит ја разбранува Атина
Грчките медиуми тврдат дека македонската влада и Филе се обидуваат да преместат земја и небо за членките на ЕУ во декември да дадат зелено светло за Македонија
Ако си во неволја - врти 112
Македонија ќе го воведе европскиот број преку кој граѓаните ќе бараат помош, а службите ќе се организираат...
Младо вино се пиеше во Кавадарци
На „Фестивалот на младо вино“ прв пат се отвораат бочвите и се вкусува и се дегустира виното од новата берба...
Продолжуваат израелскo-палестинските вооружени напади
Израелската воена авијација во текот на ноќта нанесе повеќе удари во Појасот Газа, а палестинските борци изутринава...
Груевски- Нова инвестиција со 500 вработувања
Нова инвестиција на „Пекабеско“
Лагард: Договорот за грчкиот долг треба да биде реален
Владата со протест и осуда што Орав користеше „славомакедонци“
Иванов: Средбата на Нимиц со преговарачите е позитивен чекор
СДСМ: Eдна милијарда евра треба да вратиме од 2015 до 2017
Автомобил излета, загина 21-годишен возач
ЕУ забрани монета со крст
Седум лица загинаа во сообраќајна несреќа во Германија
Обама пристигна во Бангкок
Уплатите за такси и услуги ќе се вршат со платежни картички
 
Магазин
(ФОТО) Лајбах не' „здрма“ со индустријал-доживувањe
Концертот беше пригодна музичка храна и потсетување кон културните движења „Нова словенска уметност“ на „Лајбах“ и „Македонска стрелба“ на „Мизар“
Рецензија за „Дваесет и првиот“ на Османли во „Јутарњи лист“
Критичарката Јагна Погачник за романот на Томислав Османли пишува со нагласено пофалбен тон...
Премиера на филмот на Иво Трајков во Скопје
„Берлин проект“ е интересно остварување, чиј предизвик, пред се', е формата и жанровскиот филм...
(ФОТО) Голем актер кој ги достигнуваше врвовите
„Беше крал на сцената, на комедијата, драмата, мјузиклот, естрадата, на радиото и на телевизијата“, рече актерот Зоран Љ...
Книжевни признанија за авторите Христо Петрески и Васил Тоциновски
Наградите на меѓународниот фестивал „Пријатели на книгата“ кој синоќа беше отворен во Риека ги врачи претседателот на Хр...
Спорт
(ФОТО) Прв пораз за Металург во Лигата на шампионите
Македонскиот ракометен првак загуби во Скопје од полскиот шампион Киелце со 23:21, иако по првото полувреме водеше со 12:10
Кошаркарите во балканско-балтичка група на ЕП
Кошаркарската репрезентација на Македонија на Евробаскетот 2013 во Словенија ќе игра во групата Б со Србија, Литванија, ...
Металург и Хоризонт ги поделија бодовите
Шкендија е непријатно изненадена, на домашен терен доживеа убедлив пораз од Брегалница (3:0)...
Манчестер и Челзи фатени во замка
„Граѓаните” го искористија киксот на ривалите и со убедливите 5:0 над Астон Вила се искачија на врвот од табелата...
Ел Шарави повторно го спаси Милан
Најдобриот играч сезонава во дресот на „росонерите“ со двата гола се избори за реми на дуелот со Наполи...
Вашингтон и понатаму е единствениот тим без победа
 

Најнови вести
Време
Скопје, 5°C

Магла

Понеделник
Облачно
Макс: 13°C, Мин: 6°C

Вторник
Обилни врнежи
Макс: 12°C, Мин: 3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (4)
Хрушчов го викал Тито социјалистички цар. „Утрински весник“ специјално за своите читатели во целост ги објавува сите 50 продолженија на фељтонот „Јованка Броз-Титова совладетелка“
Настани
Правењето перики - доходовен бизнис
За екстензиите сите мислат дека се хит. Така, Англија е на третото место според увозот на човечка коса. Како и зад секој...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4035, 17.11.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Интервју - СДСМ си дава автоголови
„Нервозата која се создаде кај социјалдемократите е поради математиките дека ’Сојузот за иднината‘ ќе им донесе дополнителни 70.000 гласа, но јас проценувам дека реалната вредност на ВМРО-НП и на ЛДП не е поголема од 20.000 гласа“, смета поранешниот претседател на СДСМ, Владо Бучковски
Збогум, маестро Дади
Владимир Ангеловски беше незаобиколен дел од македонската сцена над 50 години
Ѓунер Исмаил прогласен за соработник на тајните служби
Комисијата за лустрација затвори четири досиеја. Судија, ексдиректор од Битола, познат литерат и поранешен министер се прогласени за кодоши
Фоторетровизор
Убави и интересни настани беа одбележени неделава - 100 години од раѓањето на Ванчо Николески, обновена е една од најубавите македонски опери,
Нови песни за освојување на стариот сјај
Првиот „Скопје фест“ или официјално именуван како „Фестивал на забавни мелодии - Скопје“ своите звуци ги пушти во етерот далечната 1968 година
Со инвестиции се бориме со конкуренцијата
Даниел Сас, главен извршен директор на „Македонски телеком“
За ретките болести лековите уште поретки
Петгодишно девојче од Скопје е 11. пациент во светот со ретка болест која и' предизвикува растење и невообичени димензии на стапалото на едната нога
Китење со туѓи перја?
Од рудникот велат дека Роберт Велков во отчетот си ги препишал како свои успеси сите проекти кои се реализирани со средства на „Бучим“
Интервју - Сашо Тасевски - Стендапот е мојата борба за опстанок
Мојот стендап и она што го зборувам од сцената е наменето единствено за луѓе со сертификат од МЕНСА и коефициент на интелигенција над 140.
Препорачано од уредникот
На ручек во гостилница „Нело“ - Пријателско мезе
Пржени тиквички, колбас, пинџур, похувано биено сирење, туршија... ова мезе, дефинитивно, може да ви биде ручек
Нема гаранција дека обичното писмо ќе допатува
„Македонска пошта“ нема обврска ниту да ги бара пратките кои не се пратени како препорачани или вредносни

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Тешко се излегува од рецесија
Стапката на раст на македонската економија во третиот квартал, најверојатно, ќе биде негативна, предвидуваат економистите
Реплики
Соња Крамарска
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Мислења
Огнен Малески
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |