Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Магазин
30.03.2012, 08:10

Времето денеска: облачно и дождливо

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во североисточните делови претежно облачно, со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен наместа засилен ветер од северозападен правец особено во претпладневните часови.

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 13 до 20 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде претежно облачно со повремени врнжи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 16 степени.

Во утринските часови сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива непречено, без забрани, застои и ограничувања, по суви и чисти коловози на пониските места, а на повисоките места се бележи местимична влажност.

Поради честа појава на одрони препорачуваме голема внимателност на патните правци Дебар - Струга, Маврово - Дебар, Катланово - Велес и Демир Капија – Удово.

Повнимателно управување со возилата е потребно и на магистралниот пат М-1 делница Катланово – Велес, каде во наредниот период од годината ќе се одвиваат работи на реконструкција на патот.

Интензитетот на сообраќај е умерен на патните правци надвор од градските средини.

На граничните премини не се забележани подолги чекања.


Статијата е прочитана 1302 пати.

Испрати коментарЌе добијам уште еден автомобил
Пронајден најстариот жичан инструмент
Денеска сончево и потопло време
Модниот викенд стана модна недела
„Џек и Џил“ убедливо најнаграден филм со Златни малини
Среќни вести од трите дневни весници за кумановци
Американец доби 640 милиони долари на лотарија!
Пуштена во продажба монографијата „30 години Скопски џез фестивал“
Уметнички дела со моторна пила
Почнува летниот возен ред на жичницата „Милениумски крст“
На „Новинарите пеат“ ќе настапат 15 новинари
Шпанските проститутки им го ускратуваат сексот на банкарите
Отворен новиот трговски центар на Mr.Bricolage во Скопје
Марко Коловски и Питер Шепард добитници на наградите на СОКОМ
Наградата „Роман на годината“ врачена на Снежана Младеновска-Ангелков
После 30 години игри на среќа, конечно добив автомобил
Џејн Фонда ќе ја глуми Ненси Реган
Скандинавците пијат нездраво
Аукција на дела од Малиот битолски Монмартр
Денеска свечено ќе биде врачена наградата „Роман на годината“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 10°C

Делумно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 19°C, Мин: 7°C

Среда
Обилни врнежи
Макс: 22°C, Мин: 8°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |