Број 2998  сабота, 30 мај 2009
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter

Ќе се најдат ли пари да се одбрани денарот

Спорот меѓу Македонија и Косово е глупав за ЕУ

Брисел се чуди како двете земји се занимаваат со формата место со содржината на односите
Струјата останува по иста цена, ЕВН со жестока реакција

Компанијата бараше зголемување на цената од 8,8 отсто, но регулаторите одлучија да нема промена
Има креативни решенија за името, смета Америка

Aмериканскиот заменик - државен секретар Џејмс Штајнберг за спорот со името
Полиција барала дрога и оружје во домот на фармерот Илиевски

Претрес поради пријава на граѓани кои се пожалиле дека фармерот пукал со оружје на својата фарма
Маневски примал до 1 јануари и пензија
„Џенерал моторс“ во банкрот
Обама го притиска Израел да ја прекине изградбата на населбите
Ученици се вратија од Тирана
„Фијат“ се откажува од преземањето на „Опел“
Најди! во Утрински
Анкета
Да ли сте за веронаука во училиштата?:
да
не
Вкупно 13053 гласа

ЕДИТОРИЈАЛ
Димитар Чулев
ПОГЛЕД
Љубиша Станковиќ
Мислења
Филип Петровски
Мислења
Ѓорѓи Ј. Мисајловски

Шарл Азнавур
Славниот шансониер доаѓа во Охрид
Влезниците за Енио Мориконе во продажба од понеделник
Втора страница
Verbatim
Карикатура
Спорот меѓу Македонија и Косово е глупав за ЕУ
Има креативни решенија за името, смета Америка
Крајната десница во Европарламентот е опасност за Балканот
Ем тепани ем обвинети
На прво место
Ќе се најдат ли пари да се одбрани денарот
Политика
Маневски не гледа непотизам кај себе, кај другите - да!
Маневски примал до 1 јануари и пензија
Македонија сака поединечна оценка за визниот режим
Намален бројот на нерешени предмети во судовите
Нови игри околу Советот за радиодифузија?
Македонија
Сашко Кедев е горд на својот подвиг
Лек на избор конечно и за наркозависниците
Полиција барала дрога и оружје во домот на фармерот Илиевски
Шоферите на битолски „Транскоп“ го критикуваа менаџерскиот тим
Нови урбанистички планови за стопански капацитети
Градоначаникот Заев најавува 300 вработувања во Струмица
Економија
„Фијат“ се откажува од преземањето на „Опел“
Струјата останува по иста цена, ЕВН со жестока реакција
Меѓународно признание за шардонето на „Дудин“
„Џенерал моторс“ дефинитивно, оди во банкрот
Македонија мора да се задолжува, ама парите да не се трошат залудно
По кризата, ќе следува долго закрепнување
Можности за соработка со Украина
Хроника
Ослободителни пресуди во Струмица за случајот „Јака табак“
Пресечен меѓународен канал за шверц на хероин, двајца уапсени
Четириесетина ученици од Кичево затруени од храна во Тирана
Ограбена менувачница во Бутел
Уништен автомобилот на внукот на Вејсели од ДПА
Нападнати полицајци во Гостивар
Едиторијал
Поуките од еден скандал
Мислења
Црвениот тепих
Четири неизнудени грешки
Скопје
Езерото од клучката „Континетал“ влезе и во блиските куќи
Кај црквата во Ѓорче Петров ќе се прави кружен тек
Исчистена депонијата под Железничка
Нови 80 кошници за отпадоци
Се крпат улици во Карпош
Забава
Музичките инструменти денес се достапни за секого
Промовиран спотот за „Најбогат на свет“
Славниот шансониер доаѓа во Охрид
Насмеј се и кажи „без Фотошоп“!
Магла над Ла Манш
Со чашка против кризата
Писма
Пофалба за човекот
Локалната власт и скулптурите
Свет
Во племенски судир во Судан загинаа над 200 лица
Иран ги обвини САД за бомбашкиот напад врз џамијата
Рубљата го менува доларот во соседството
Лекарствата против маларијата се понеделотворни
Њујорчанец тепан од полиција во метро
Во борбите во Шри Ланка загинале над 20.000 цивили
Обама го притиска Израел да ја прекине изградбата на населбите
Терористи - не, благодариме!
Култура
Влезниците за Енио Мориконе во продажба од понеделник
Традиционално затворање на „Мајски оперски вечери“ со „Аида“
Плаошник повторно без архитектонско решение
Алис Мунро е добитник на интернационалната награда „Букер“
Егзотичното Мексико низ песните на Даунс
Градски театар распишува конкурс за нови проекти
И Љупка Делева на Венециското биенале
Спорт
Англиските навивачи го „прежалија“ Манчестер J.
Царевите од Рим - херои на Каталонија
Фудбалски вести
Премијата за ЕП најдоцна до среда
Металург најблиску до баражот за опстанок во Првата лига
Федерер го положи првиот сериозен испит на Ролан Гарос
Кливленд ја спаси првата меч-топка
Скарпони најбрз во 18. етапа на Џиро
Стојановски нов претседател на БФМ