Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
27.03.2012, 18:02

Работник загина при ископ во Лисиче


(Илустрација)

Едниот од двајцата затрупани работници загинал, а другиот со тешки повреди е пренесен во болница

Надвор од животна опасност е скопјанецот кој вчера попладне настрада при поставување цевки за одводна канализација во селото Долно Лисиче. Во несреќата загина неговиот сосед, додека третиот пријател мина без повреди.

Полицијата соопшти дека несреќата се случи околу 16 часот на улицата „Тодор Чангов“, поточно во дворот од куќата на В.Р. (64), кој заедно со двајца соседи ископувале и поставувале цевки за одводна канализација.

Додека се наоѓале во ископот, дел од земјата се одронила. Ангеле Тасевски (63), кој бил затрупан до висина на рамениците, починал на самото место. Педесет и осумгодишниот Б.В. бил затрупан со висина на градите и е пренесен во Ургентниот центар, додека В.Р., кого земјата го затрупала до потколениците, минал без повреди. Надлежните извршија увид, а телото на починатиот е предадено за обдукција.


Статијата е прочитана 2033 пати.

Испрати коментарПрекршочни пријави за професорите од Хемиското училиште
Кој плаќа 7.000 евра годишно за одржување кола?
Во Италија уапсени 58 членови на мафијата Ндрангета
За спас на еврозоната договорени 800 милијарди евра
ОХИС повторно се продава
Пожар во фабриката за безалкални влакна
Професори тепале ученици во Хемиското училиште
Запленето големо количество брендирани парфеми, часовници и метални палки
Северна Кореја почна со полнење на ракетата
Иванов - Во Чикаго да се преиспита заклучокот од Букурешт за Македонија
Драчевец пукал кон деца, нема повредени
Албанска партија промовира обединување на Албанија и Косово
Џорџ Буш постариот ќе го поддржи Мит Ромни
Борисов- Бугарија ќе стане гасоводен центар на Балканот
Грчката полиција пронајде статуа стара 2.500 години во близина на Атина
Европскиот парламент може да го отфрли договорот АКТА
Пад на индустриското производство за 8,8 проценти
Уставниот суд укина 12 члена од Законот за лустрација
Папата се сретна со кубанскиот претседател Раул Кастро
Иванов го разреши Боцинов од директор на Агенцијата за разузнавање
Бензините поскапуваат за 1,5, дизелот за половина денар„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 11°C

Делумно облачно

Сабота
Делумно облачно
Макс: 21°C, Мин: 3°C

Недела
Обилни врнежи
Макс: 10°C, Мин: 3°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |