Брoj 2737  вторник, 15 јули 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Време
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Хроника

Загина прилепчанка, нејзиниот сопруг е тешко повреден

Прилеп - Еден мртов и еден тешко повреден е епилогот на сообраќајната несреќа што завчера околу 20 часот се случи на излезот од Прилеп на улица „Моша Пијаде“ во близина на АМСМ при директен судир на мотоцикл и приколка.

Прилепчанецот Р.Т. (66) кој го управувал мотоциклот марка ,,томос“, од засега неутврдени причини изгубил контрола, па удрил во приколка, сопственост на битолската фирма „Јоте“ што била паркирана на улицата.

Неговата сопруга Ристина Трајкоска(69) која била сопатничка, паднала од мотоциклот и се здобила со смртоносни повреди. Трајкоска починала на местото на несреќата, а нејзиниот сопруг со тешки повреди итно бил пренесен и се наоѓа на лекување во Градската болница. По барање на истражниот судија, а за целосно откривање на причините за смртта, ќе се изврши обдукција врз телото на починатата. (Мн.Т.)


Статијата е прочитана 1168 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Повеќе од 30 млади ослепеле на концерт во Москва
Судот ги гледаше снимките за поткуп во Општина Аеродром
Нови повредени од падната гранка на „Егзит“, Македонката се бори за живот
Уапсен кумановецот што ја уби сопругата