-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Македонија
Несреќите се лоша слика за тур��змот на Охридско Езеро
Скутерите повторно беснеат по езерото. Завчера загина скутер��ија на струшкото крајбрежје, а повредена беше албанската пе...
Не купувајте јајца и сирење од тезга
Јајца, риби, месо, млеко и млечни производи од тезга на пазар, слатки и сладоледи или, пак, сендвичи со сувомесни произв...
Топлотен аларм за половина држава
Две градилиштата во Скопје заработија прекршочни пријави бидејќи и покрај забраната работеа на сонце...
Гранка од стогодишна јасика усмрти дете
Во тетовското село Требош молк и неверување по завчерашната трагедија, предизвикана од силното невреме...
Сашо се врати дома
Додека младите бегаат од сиромаштијата во странство, Сашо Ѓорѓиевски реши да се врати во Македонска Каменица...
Фоторетровизор
Оваа недела, освен по високите, тропски температури, ќе биде запаметена и по...
Фабрика за овошје и зеленчук во Демир Капија
Камионите со руда го нарушуваат мирот на кавадаречките села
Чистење на каналот Радиовце - Бистрица
Од пред неколку дена, механизација го чисти каналот полн со наноси и отпадоци...
Македонска помош за пожарите во Бугарија и Грција
Ветерот носеше покриви и дрвја во Скопје
На булеварите: „Партизански одреди“, „Илинден“ и „Јане Сандански“ дрвјата оштетиле десетина автомобили...
Изгаснати 28 пожари во Скопско

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 36°C, Мин: 12°C

Вторник
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 11 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Првите олимпијци пристигнуваат денеска во Лондон
На аеродромот Хитроу пристигнуваат првите 335 спортисти и нивните тренери, меѓу кои се наоѓаат олимпијци од САД, Канада,...
Лондон ја почна борбата против допингот
Анти-допинг центарот на ОИ ќе тестира 6.000 спортисти плус сите освојувачи на медали, се' до деветти септември...
Киднапиран претседателот на „Олимпискиот комитет“
Креветите во Олимпиското село долги само 172 см
Игри со 5.000 допинг-тестови и 150.000 кондоми
Темната страна на Олимписките игри

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |