Број 3610  вторник, 21 јуни 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести
Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Сашко Коцев

актер

Веќе на големо работиме во МНТ на пробите за претставата „Свадбата на Фигаро“ со еден грузиски режисер, чија премиера ја подготвуваме за „Охридско лето“ на 23 јули. Вечерва сум на прием во хотелот „Александар палас“, по повод Денот на независноста на Словенија. Мало внимание за мојот роден град Љубљана.

Мерсиха Шукри

харфистка

В сабота, на 25 јуни, се отвора Битолското културно лето со проектор „Плачот на виолината“, каде што учествувам и јас. Па деновите до настапот, главно, им се посветени на пробите, иако материјалот ни е добро извежбан. Потоа продолжувам со подготовката за настапот на „Охридско лето“.

Маја Вукичевиќ

пејачка

За летово планирам да бидам присутна во медиумите со спотот за мојата последна песна „Мирисот на љубовта“ од авторот Александар Масевски. Затоа деновиве целосно сум ангажирана со подготовките околу снимање на спотот и контактирање со соработниците со кои ќе го работам видеоматеријалот.


#
Најди! во Утрински

"""