-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Спорт
Хаџи-Ристески се повлече, Ѓорѓиоски нов претседател на ФФМ
За довчерашниот тренер на Вардар гласаа 100 делегати од 110 присутни на вчерашното вонредно Генерално собрание на ФФМ...
Уникатно и емотивно отворање на Игрите во Лондон
Британските домаќини приредија церемонија без многу визуелни ефекти, но со многу разновидност и содржина...
Кинеска тинејџерка ги засени Лохти и Фелпс
Шивен Је, со само 16 години, постави нов светски рекорд на 400 метри мешано и го засени дебаклот на Фелпс во истата дисц...
Најавите на Блажевски потонаа во „Акватик центар“
Победа за Хамилтон во Унгарија
МКД-вести
Резултати прв ден
Злато за Винокуров за крај на кариерата
Бердих и Радванска се збогуваа со ОИ
ОЛИМПИЈАДА-вести

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 24°C

Делумно облачно

Среда
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 21°C

Четврток
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Цонга и Раониќ го одиграа најдолгиот сет на Олимпијадите
Пласман во третото коло на турнирот во Лондон обезбеди Французинот, откако го доби третиот и одлучувачки сет со невероја...
Преглед на освојувачи на медали - 3.ден
По третиот натпреварувачки ден 37 држави имаат освоени медали...
Литванка Меилутите стана олимписка шампионка
Рута Меилутите стана олимписка шампионка, откако патеката на 100 метри градно ја исплива – 1:05.47...
Светски рекорди во пливање за Волмер и Ван дер Бург

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |